Dünya Şampiyonundan Vali Yıldırım'a ziyaret

Özel Sporcular Down Atletizm Dünya Şampiyonası'nda kırdığı rekorla Dünya Şampiyonu olan Emirhan Akçakoca, Vali Aziz Yıldırım'ı makamında ziyaret etti. Yıldırım, Akçakoca ile gurur duyduklarını söyledi.

Dünya Şampiyonundan Vali Yıldırım'a ziyaret

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Özel Sporcular Down Atletizm Dünya Şampiyonası’nda 100 metreyi 14,35’lik derece ile koşarak Dünya Şampiyonası rekorunu kırmayı başarıp Dünya Şampiyonu olarak tarihe adını altın harflerle yazdıran Down Atletizm Milli Takım Sporcusu Emirhan Akçakoca’yı makamında kabul etti.

“TÜRKİYE’NİN VE TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDUN”

Özel sporcu Emirhan Akçakoca’yı tebrik eden Vali Yıldırım, “Türkiye’nin ve Tekirdağ’ın gururu oldun. İnşallah daha güzel başarılarla ismini duyarız. Seninle gurur duymaya da devam ederiz.” dedi.
Ziyarette Sporcu Emirhan Akçakoca’ya annesi Özlem Akçakoca ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün eşlik etti.
Emirhan Akçakoca ayrıca, 800 metre, 1500 metre, triatlon ve uzun atlamada altın madalyayı elde etti. Emirhan Akçakoca şampiyonada 2 gümüş, 2 bronz madalya da kazandı. Tekirdağlı Milli Sporcu Akçakoca şampiyonada kazandığı 9 madalya ile, bir dünya şampiyonasında en fazla madalya kazanan Türk sporcu olmayı başardı.