Duru ailesi, iftarda şehidimizin ailesinin evine konuk oldu

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, eşi Elif Duru ve çocuklarıyla birlikte iftar sofrasında Çerkezköylü şehidimiz Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un ailesinin evinin konuğu oldu. Duru ve Ersoy ailesi hep birlikte oruç açıp, tüm şehitlerimiz için dualar okudu.

Duru ailesi, iftarda şehidimizin ailesinin evine konuk oldu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, iftar sofralarında vatandaşlarla bir olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Duru, eşi Elif Duru ve çocuklarıyla birlikte Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş şehit Dinçer Ersoy’un sofrasına misafir oldu. Okunan ezanın ardından birlikte oruçlar açıldı.

“BÜTÜN ŞEHİT YAKINLARIMIZI SIRASIYLA ZİYARET EDİYORUM”

Kaymakam Duru, yaptığı açıklamada, “Şehidimiz Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’un bizlere kutsal emanetleri annesi Nilüfer Ersoy, Babası Mustafa Ersoy, kardeşi Dursun Ersoy ile Eşim Elif ve çocuklarımla beraber bugünkü iftarımızı mütevazi bir gönül sofrasında açtık. Mevlam yağımız ve yapacağımız ibadetleri ve duaları kabul eylesin inşallah. 23 yıllık mesleki hayatımızın bugüne kadarki sürecinde devletimizin ve milletimizin istiklali ve istikbali için toprağa düşmüş şehitlerimizin kutsal emanetleri şehit yakınlarımızı her fırsatta sık sık ziyaret ederek mübarek ellerini öperiz. Bu güzel ve anlamlı geleneğimizi Çerkezköy’ümüzde de devam ettirerek bütün şehit yakınlarımızı sırasıyla ziyaret ediyorum. Ziyaretlerimizde şehitlerimizin anneleri ve babaları ile sıcak, samimi ve içten sohbetle birlikte onların acılarını elimizden ve dilimizden geldiği kadarıyla hafifletmeye çalışıyoruz. Ayrıca yürekten ve gönülden gelen sevgi ile şehitlerimizin annelerine, babalarına bizleri manevi evlatları, geride bıraktıkları eşleri ve yavrularına da yine bizleri kardeşleri ve abileri olarak görmelerini ifade ediyoruz. Hak Teala her daim bizleri şehitlerimize layık olan vatan evlatlarından eylesin inşallah.” dedi.