Duru çifti, şehit yakınları ve gazileri ağırladı

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru eşi Elif Duru ile birlikte 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları onuruna yemek düzenledi.

Duru çifti, şehit yakınları ve gazileri ağırladı

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Beyaz Konak Restoran’da düzenlenen yemeğe; Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru ve eşi Elif Duru, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Engin, İlçe Emniyet Müdürü Harun Özcan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri,  şehit aileleri, gaziler ile aileleri katıldı.
Yemekte bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam Duru, “Sabah hava muhalefetine rağmen günün anlam ve önemine uygun güzel bir program icra ettik. Çanakkale Deniz Zaferimizin 107’nci yıl dönümü ve Şehitlerimizi Anma Günü'nde şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ile bir arada olmak için böyle güzel bir program düzenledik. Gözlerini hiç kırpmadan bu kutsal topraklar için şehit olmuş kahraman Mehmetçiklerimizin aileleri ve yakınları bizim için çok kutsal. Nasıl ki devletimiz, bayrağımız, ezanımız kutsalsa şehit yakınlarımız da bizim için bir o kadar kutsal. Şehitlerimizin bizlere emaneti onlar. Şehitlerimiz bizlere emanet etti. Şehitlerimiz ebedi aleme giderken Türkiye Cumhuriyeti Devletine emanet etti ailelerini. Yine aynı şekilde gazilerimiz ile de iç içe yaşıyoruz, onlar da bizim kutsal emanetlerimiz, değerlilerimiz. Onlar da şehit olabilirlerdi" ifadelerini kullandı. Kaymakam Murat Duru'nun konuşmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu akabinde şehitlerimiz için dualar edildi.