Düzenleme çalışmalarında sona gelindi

Çerkezköy İstasyon Mahallesi'nde bulunan Hikmet Uğraş Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi'ni birbirine bağlayacak ve her iki caddenin trafik yükünü azaltacak olan Utku ve Güler Sokak'taki düzenleme çalışmalarında sona gelindi.

Düzenleme çalışmalarında sona gelindi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Cengiz Topel Caddesi ile Hikmet Uğraş Caddesi’ni birbirine bağlayan Utku ve Güler Sokaklardaki düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

12 BİN 96 METREKARE YOL ASFALTLANDI

Utku ve Güler Sokak’taki düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Utku ve Güler Sokaklarımızı Cengiz Topel Caddesi’nden Hikmet Uğraş Caddesi’ne bağlayarak, her iki caddemizin trafik yükünü azaltıyoruz. Bu bölgede alternatif bir güzergah oluşturuyoruz. Utku ve Güler Sokaklardaki çalışmalarımız kapsamında 12 bin 96 metrekare sıcak asfalt kaplama, 5 bin 20 metrekare kaldırım yapımı tamamlandı” dedi.

EN KISA SÜREDE BİTECEK

Utku ve Güler Sokaklardaki düzenleme çalışmaları kapsamında her iki sokakta toplam 2 bin 176 metre bordür, 200 metre yağmur suyu hattı ve 305 metre uzunluğunda perde duvar imalatlarının da tamamlandığını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Güzergah boyunca her iki sokağımızda dekoratif aydınlatma çalışması gerçekleştireceğiz. Yol çizgi işlemlerinin de yapılması ile bu iki sokağımızdaki düzenleme çalışmaları sona erecek” ifadelerini kullandı.