E-KPSS tercihleri başladı

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan E-KPSS için tercihler dün yapılmaya başlandı.

E-KPSS tercihleri başladı

Çerkezköy Bakış - 2016 ve kura usulü ile Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (E-KPSS) sonuçları kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. Adaylar tercihlerini 22 Temmuz’a kadar internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilir. Tercih işlemleri 22 Temmuz saat 23.59’da sona erecek.

22 TEMMUZ’DA SONA ERECEK

Dün başlayan tercih işlemleri 22 Temmuz saat 23.59’da sona erecek. Adayların, tercihte bulunabilmeleri için, 2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor. Tercihlerin geçerli olabilmesi için adayların sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olması zorunluluğu bulunuyor. Tercihleri internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları gerçekleştirilmeyecek. Kuraya, ayrıca askerlik şartını taşıyan ve askerde olan adaylar da başvurabiliyor. Kuraya ‘Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine uygun en az yüzde 40 ve üzerinde çalışabilir engelli olanlar başvurabiliyor.