Edirne'de kurbanlık fiyatları belirlendi

Edirne'de kurbanlık canlı hayvan baskül fiyatı koç kilogramı 24 lira, keçi 20 lira, dana 21.5 lira ve inek 17 lira olarak belirlendi.

çerkezköy bakış
Edirne'de kurbanlık fiyatları belirlendi

Çerkezköy Bakış - Edirne Ziraat Odasından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurbanlık Canlı Hayvan Baskül Fiyat İhtisas Komisyon başkanı ve üyelerinin toplantısı sonucu fiyat raporu açıklandı. Kurbanlık canlı hayvan baskül fiyatı koç kilogramı 24 lira, keçi 20 lira, dana 21.5 lira ve inek 17 lira olarak belirlendi. Gebe ve damızlık değeri olan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışına ve kesimine izin verilmeyecek.
Ancak serbest veteriner hekimler tarafından düzenlenen ve kesim yerinde görevli resmi veteriner hekim tarafından onaylanmış olan raporda gebe olmadığı veya damızlık değeri taşımadığı belirtilen dişi hayvanların satışına ve kesimine izin verilecek.

banner287
Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların pazara büyükbaş hayvanlar için, kulağında takılı halde kulak küpeleri ve pasaportları, küçükbaş hayvanlar için nakil belgesi ve kulağında küpesi, il dışından gelmesi halinde yurt içi veteriner sevk raporu ile birlikte sevk etmeleri kaydıyla uygun görüldü.AA
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510