Ege Çelik Yiğit Türkiye ikincisi oldu

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Sakarya'da düzenlenen 2022 Türkiye Kupası Satranç Şampiyonası'nda Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ege Yiğit Çelik kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

Ege Çelik Yiğit Türkiye ikincisi oldu

Çerkezköy Bakış - 58 ilden 250’yi aşkın sporcunun mücadele ettiği 2022 Türkiye Kupası Satranç Turnuvası’nda Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ege Yiğit Çelik elde ettiği başarı ile Tekirdağ’ı gururlandırdı.

SIRALAMADA UÇTU

Tekirdağ ve Çerkezköy’ü temsilen tek sporcunun katıldığı Türkiye Kupası Satranç Şampiyonası’na 109. sırada başlayan ve turnuvada elde ettiği 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi ile turnuvayı 45. sırada bitirme başarısı gösteren Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ege Yiğit Çelik, ayrıca 1799-1600 Rating Kategorisi’nde Türkiye ikincisi olmayı başardı.

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

Sakarya’da düzenlenen 2022 Türkiye Kupası Satranç Şampiyonası’nda Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ege Çelik Yiğit’in elde ettiği başarıdan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Sporcumuz Ege Çelik Yiğit’i elde ettiği başarısından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini temenni ediyorum. Ayrıca Antrenörlerini ve ailesini de Ege Çelik Yiğit’in başarılarına katkılarından ve emeklerinden dolayı tebrik ediyorum. İnşallah Ege Çelik Yiğit azimle çalışarak daha büyük başarılar elde edecektir. Buna yürekten inanıyorum” dedi.