100 öğrenci üniversitenin kapısını araladı

Çerkezköy’de Anadolu Lisesi grubunda ilk mezunlarını veren Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan 200 öğrencinin 100 tanesi üniversite hayatına başladı.

100 öğrenci üniversitenin kapısını araladı

banner287
Çerkezköy Bakış - İmam Hatip Lisesi olması nedeniyle üniversite kazanma açısından soğuk bakılan Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi bu sene 200 mezun verdi. Bu mezunlardan 100’ü ise Türkiye’nin önemli üniversitelerinde çeşitli bölümleri kazanarak hem öğretmenlerini hem de ailelerini gururlandırdı. Bilinenin aksine İmam Hatip Lisesi’nde de normal bir Anadolu Lisesinde görülen her ders, aynı saat aralığında burada da veriliyor.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÜNİVERSİTELERİNE YERLEŞTİLER
Öğrenciler kazandığı üniversiteler ve bölümler ile takdir toplarken; İrem Zülal Karabina, İstanbul Marmara Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü kazandı. Lütfiye Öğe, İstanbul Üniversitesi; Mehmet Saki Çelik, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde Hukuk bölümünü kazandı. Bilge Güler, Fransızca Öğretmenliği; Yusuf Güler, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği; Hasan Babacan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat; Berkay Akti, Kırklareli üniversitesi Mekatronik; Bahar Avcı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çocuk Gelişimi; Rabiye Arabacı İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi; Nurdan Bereket, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Psikoloji ve Ayşe Cengiz, Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Herhangi biri
Herhangi biri - 1 hafta Önce

Biz ne oluyoruz orda istanbul üniv ilahiyat kazanan ekstra iki kişi daha var ve sakarya ilahiyat biz kimiz zaten

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306