1975 öğrenci LGS için ter dökecek

Bu yıl İlk defa yapılacak olan Liseye Geçiş Sınavında (LGS) Çerkezköy’de 1975 öğrenci 2 Haziran Cumartesi ter dökecek. Sınavda öğrenciler sayısal ve sözel olmak üzere 135 dakikada 90 soruyu yanıtlamaya çalışacak.

Çerkezköy Bakış
1975 öğrenci LGS için ter dökecek

Çerkezköy Bakış - LGS’de Çerkezköy genelinde 7 okulda toplamda ise 116 salonda gerçekleştirilecek olan sınava Çerkezköy’den 1975 öğrenci girecek. Türkiye genelinde Ortaokul 8’inci sınıfta okuyan 1 milyon 200 bin öğrencinin 1 milyonu yarın Liseye Geçiş Sınavında (LGS) ter dökecek. Sınavla öğrenci alan liseler ile Türk ve yabancı özel okullar için kullanılacak olan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) iki oturum halinde gerçekleşecek. Öğrencilerin saat 09.00’da sınava girecekleri okullarda hazır olması gerekiyor.

 

Sınav ilk olarak saat 09.30’da sözel bölüm ile başlayacak. Sınavın sözel bölümü 20 Türkçe ile 10’ar tane TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 sorudan oluşacak. Sözel ve sayısal olmak üzere adlandırılan oturumlar toplamda 135 dakika ve 90 sorudan oluşacak.
 

banner287
ÖĞRENCİLERİN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKENLER


Sınava girecek öğrenciler yanlarında LGS sınava giriş belgesi fotoğraflı ve renkli çıktısı olacak, nüfus cüzdanı, TC kimlik kartı ya da geçerliliği olan pasaport,  en az iki adet kurşun kalem, iz bırakmayan silgi, kalemtıraş bulundurmak zorundalar.
 

SONUÇLAR 22 HAZİRAN’DA


Sınav sonuçları kılavuzda belirtildiği gibi 22 Haziran’da açıklanacak. Puanların açıklanmasının ardından öncelikle yabancı özel liselerin puanları ve kayıt takvimi açıklanacak. Bu okullar yaklaşık 2 hafta kayıt yaptıktan sonra da sınavla öğrenci alan liseler için tercih süreci başlamış olacak. Özel okula kesin kayıt yaptıran öğrencilerin devlet okulları için tercih yapamayacağı belirtildi.
Serdar Göç

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306