21 kursta bin 236 öğrenci din eğitimi alıyor

Çerkezköy İlçe Müftülüğü bünyesinde devam eden Kur’an-ı Kerim kursları yoğun talep görüyor. Açılan 21 kursta bin 236 öğrenci din eğitim alıyor.

21 kursta bin 236 öğrenci din eğitimi alıyor

Çerkezköy Bakış - İlçe Müftülüğü tarafından devam eden kuran kursları devam ediyor. Çerkezköy’de toplam 21 kuran kursunda bin 236 öğrenci eğitim görüyor. Yaz döneminin yaklaşması ile beraber ilçe genelinde bulunan 26 camide kapılarını yaz kuran kursu dönemine açmak için hazırlanıyor. 52 eğitmenle kurslar devam ederken, yaz döneminde bu sayının 105’e çıkacağı belirtildi.
Devam eden kurslarda birinci grupta 36 öğrenci, ikinci grupta 750 öğrenci, üçüncü grupta ise 450 öğrenci eğitim alıyor.

HAFIZ OLMAK İSTEYENLER SINAVA TABİ TUTULACAK

banner287
İlçe Müftülüğü tarafından 2018 yılı için 4’üncü sınıfta okuyan öğrenciler hafızlık projesi kapsamında müracaatlarını İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü ve İlçe Müftülüklerine yapabilecek. Hafızlık eğitimi alacak öğrenciler Mayıs ayı sonunda yapılacak sınav ve sözlü mülakatın ardından yaz döneminde hazırlık eğitimine tabi olacak. Burada hazırlık sürecini tamamlayan öğrenciler yeniden yapılacak sınavın ardından hafızlık programına alınacak.

VALİ CEYLAN’DA ZİYARET ETTİ

Çerkezköy’e gelen Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan da devam eden kuran kurslarındaki öğrencileri ziyaret etti. Vali Ceylan, öğrencilere başarılar dilerken Müftü Veli Vehbi Bardakçı’dan da detaylı bilgi aldı.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306