250 resimli yılsonu sergisi

Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulu öğrencileri 2017-2018 yılı boyunca yaptıkları resim çalışmalarını hazırlamış oldukları 250 resmi, ‘Yıl Sonu Resim Sergisi’ programında sergiledi.

Çerkezköy Bakış
250 resimli yılsonu sergisi

Çerkezköy Bakış - Okulda düzenlenen serginin açılışına Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Hayırsever Mustafa Seçkin, Okul Müdürü Metin Demirbağ, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Saygfı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Metin Demirbağ programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.


“BÜYÜK BİR EMEK VE AZMİN SONUCUNDA HAZIRLANDI”


Yapılacak serginin büyük emeklerle hazırlandığını belirten Demirbağ, “2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında hayırseverler aracılığıyla yapılan Metin Seçkin Ortaokulu 2 okulun birleşmesiyle oluşmuştur. 75. Yıl ve Raif Dinçkök Ortaokullarından gelen öğrencilerin ve aynı şekilde oradan gelen öğretmenlerimizin eğitim vermeye başladığı bu okul, en büyük desteği yapan Sayın Mustafa Seçkin abimize teşekkür ediyoruz. Onun sayesinde bu okul çok büyük yerlere geldi ayrıca ilçemize yeni bir nefes kattı. Şunu gördük ki değişik okullardan gelen öğrencilerimiz 2017-2018 eğitim öğretim yılında birçok başarı elde ettik. Sportif, sosyal, kültürel, sanatsal biraz sonra gezeceğiniz sergi gerçekten büyük bir emek ve azmin sonucunda hazırlanmıştır. Ben teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu serginin açılmasındaki katkılarından dolayı Görsel sanatlar dersini veren İlknur hocamıza çok teşekkür ediyorum. Bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

banner287

HEM GÖZE HEM KULAĞA HİTAP ETTİLER


Demirbağ’ın konuşmasının ardından okul öğrencileri, Türkçe, Arapça, Hintçe, Japonca, İspanyolca misafirlere hoş geldiniz dedi. Ardından Kurdele kesimi gerçekleşti ve resim sergisinin açılışı gerçekleşti. Sergiyi gezenlere okul müzik öğretmeni Yelda Atabay ve Akordeon hocası Selami Özbay şarkılar söyleyerek hoş vakit geçirmelerini sağladı.


250 RESİMLİK SERGİ


Serginin açılmasını sağlayan Görsel Sanatlar öğretmeni İlknur Sevgi, “Yıl boyunca tüm özel günlerde hazırlamış olduğumuz resimleri birleştirerek sergiledik. Toplamda sergimizde 250 adet resmimiz bulunuyor. Sergilenen resimler okulumuzun 5., 6.,7. ve 8. sınıf yani tüm okul öğrencilerimiz tarafından yapıldı. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve öğrencilerimi de kutluyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda bu gün burada resimleri sergilenen öğrencilerimin dünyaca ünlü sergilerde resimleri sergilenir.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306