3 açılış birden

Çerkezköy Atatürk İlkokulu’nda Stem Kodlama ve Beceri Atölyesi, Zeka Oyunları ve Okul Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi.

3 açılış birden

Çerkezköy Bakış - Stem Kodlama ve Beceri Atölyesi, Zeka Oyunları ve Okul Kütüphanesinin açılışına Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Atatürk İlkokul Müdürü Yakup Dönmez, “Okul Aile Birliğinin katkılarıyla gerçekleştirilmiş olan Stem Kodlama, Zeka Oyunları ve Okul Kütüphanesinin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Stem Kodlama ve Robotik Atölyemiz 55 metrekarelik bir dershane üzerine kurulmuştur. 16 kişi kapasitelidir.  Yaklaşık olarak 45 bin lira maliyeti tutmuştur. Zeka Oyunları sınıfımız, 30 metrekaredir. İçerisinde 50 adet oyun bulunmaktadır. Kuruluş maliyeti 15 Bin TL’dir. Son olarak açılışını gerçekleştireceğimiz okul kütüphanemiz 55 metrekaredir. İçerisinde 5 bin adet kitabımız bulunmakta, 44 öğrenci aynı anda kütüphaneye geçebilmektedir. Kuruluş maliyeti ise 15 Bin TL’dir. Bizi yalnız bırakmayan ve destekleyen Kaymakamımız Atilla Selami Abban’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş ve Şube Müdürlerimize, Okul Aile Birliğimize ve sizlere teşekkür ediyorum. Açılışını gerçekleştireceğimiz eğitim alanlarının öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

AÇILIŞLAR YAPILDI

Konuşmaların ardından sınıfların açılışı gerçekleştirildi. Kaymakam Abban, öğrencilerin çalışmalarını birebir inceleyerek, başarılar diledi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510