34 bin 613 öğrenci karnelerini aldı

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı sona erdi. Çerkezköy’de eğitim gören 34 bin 613 öğrenci karnelerini alarak 3 ay sürecek yaz tatiline çıktı. Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne töreninde öğrencilere karneleri Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban tarafından verildi.

Çerkezköy Bakış
34 bin 613 öğrenci karnelerini aldı

Çerkezköy Bakış - Yaklaşık 9 aylık eğitim maratonunun ardından 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelindi. Çerkezköy’de 2 bin 538 anaokulu, 11 bin 118 ilkokul, 11 bin 97 ortaokul, 7 bin 976 lise, bin 884 de özel okullarda olmak üzere toplam 34 bin 613 öğrenci eğitim öğretimlerini tamamladı ve karnelerini alarak 3 ay sürecek yaz tatiline çıktı.

 

Okulların tatile girecek olması nedeniyle Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve Okul Müdürü Ersin Sevinç ve öğretmenler katılarak öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakam Abban konuşma gerçekleştirdi.

“ELİNİZDEN KİTAP HİÇ EKSİK OLMASIN”

banner287

Konuşmasına gençlerimizin geleceğimizin teminatı olduklarını belirterek başlayan Kaymakam Abban, “Yani siz gençlere o kadar büyük görevler düşüyor ki. Türkiye Cumhuriyetinin bekası sizlerin elinde, Onun için kendinizi çok iyi yetiştirmenizi istiyorum. Sizlere çalışın demiyorum, gezin, sosyal aktivitelerde bulunun, spor yapın fakat en önemlisi kendinizi geliştirmek için bol bol okuyun. Elinizden kitaplar hiç eksik olmasın, yaklaşık 3 ay sürecek bir tatil var önünüzde onu çok iyi değerlendirin. Kitap alamıyorum kitaplar pahalı demeyin, halk kütüphanemiz okul kütüphanelerimiz her zaman sizlerin emrindedir. Ayrıca arkadaşlarınızdan ödünç kitaplar alın siz de onlara verin.” diye konuştu.
 

“BAĞIMLILIKTAN KURTULUN”


Gençlere bağımlılıktan kurtulmaları gerektiğini söyleyen Abban, “Bağımlılıktan bahsederken uyuşturucu demiyorum arkadaşlar. Sizlerin o tür şeylerden uzak duracağınızı çok iyi biliyorum. Benim bahsetmek istediğim teknoloji bağımlılığından kurtulun. Kapıdan girerken bir bayan orada duruyor elinde bir cep telefonu bizim geldiğimizi dahi fark etmedi. Herkesin elinde şuan bir cep telefonu var. İnsanlar karşıdan karşıya geçerken yoldan araba geliyor mu diye bakmak yerine cep telefonlarına bakıyorlar, şoförler de bir o kadar o durumda yapmayın. Bilgisayar veya cep telefonu alışkanlıklarından kurtulun. Cep telefonunu sadece arama yapmak için bilgisayarı ise bilgiye ulaşmak için kullanın. Hepinizi iyi bir gelecek beklediğine inanıyorum. Bizler en büyük mesailerimizi eğitim için harcadık ve harcamaya devam edeceğiz.” dedi.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ


Kaymakam Abban’ın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 12/B sınıfı öğrencilerinden Melike Tapancı 97,13’lük ortalamasıyla okul birincisi olurken, 12/A sınıfı öğrencilerinden Talha İğneci 95,64 ortalamayla ikinci, 12/D sınıfı öğrencilerinden Elif Gökrem 95,18 ortalama ile okul üçüncüsü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve Okul Müdürü Ersin Sevinç tarafından verildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510