602 kursiyerle seferberlik başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında Çerkezköy’de kursiyerler ders başı yaptı. Kaymakam Abban’da kursiyerleri ziyaret ederek başarılar diledi.

602 kursiyerle seferberlik başladı

Çerkezköy Bakış - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, valilikler ve belediyeler, okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespit edilerek kursa yönlendirilmesi için yürüttüğü çalışma tamamlandı. Bu kapsamda okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin sayıları ve ikamet ettikleri bölgeler tespit edilerek, yetişkinler kurslara davet edildi. Müdürlük tarafından 5 komisyon kuruldu.

banner287
Çerkezköy’de açılan kurslara vatandaşlar ilgi gösteriyor. İlk etapta Çerkezköy’de 34 kursta 602 kursiyerle seferberlik başladı. Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, beraberindeki  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman ile birlikte Şehit Mustafa Baykuş ilkokulunda kursları ziyaret ettiler.

Kurslara katılan vatandaşlara teşekkür eden ve kursların her yaştan vatandaşlara açık olduğunu yineleyen Kaymakam Abban, katılanları tebrik ederek, bir sıkıntıları olup olmadığını da sordu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 20:02

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306