9 farklı kategoride kıyasıya yarıştılar

Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına yine farklı etkinliğe imza attı. Okulun yabancı diller bölümü tarafından hazırlanan etkinlikte öğrenciler, verilen tanımdan kelimeyi bulma, bilmeceler, verilen bulmacalarda en çok kelimeyi bulma, genel kültür soruları, dudak okuma yöntemiyle kelime bulmaca olmak üzere toplam 9 İngilizce ve Almanca kategoride kıyasıya yarıştı.

9 farklı kategoride kıyasıya yarıştılar

Çerkezköy Bakış - Okulun Esin- Burhan Gülerçin Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen Quiz show yarışması 5. sınıflar ile başlayıp 6. sınıflar ile devam edip 7. sınıflar ile sonlandırıldı. Yarışma formatı, verilen tanımdan kelimeyi bulma, bilmeceler, verilen bulmacalarda en çok kelimeyi bulma, genel kültür soruları, dudak okuma yöntemiyle kelime bulmaca olmak üzere toplam 9 İngilizce ve Almanca kategorilerinden oluştu. Farklı türde soruları yanıtlamaya çalışan öğrenciler hem kıyasıya yarıştılar hem de oldukça eğlenceli dakikalar geçirdiler. Grup üyelerinden birinin kulaklık takıp müzik dinlemesi ve takım arkadaşının söylediği kelimeyi tahmin etmeye çalışması yarışmanın öğrenciler için en eğlenceli kısmı oldu. Öğrencilerin iş birliği içinde çalışmaları ve dil becerilerini ortaya koydukları yarışmanın kazananları 5. sınıflardan 5-B sınıfı, 6. sınıflardan 6-A sınıfı, 7. sınıflardan 7-B sınıfı oldu.

banner287
“YABANCI DİLİ HAYATIMIZIN BİR PARÇASI HALİNE GETİRECEĞİZ”

Okul Müdürü Ömer Kürklü, “Yarışmaya katılan öğrencilerimize, destek olan arkadaşlarına teşekkür ederiz. Yabancı dili hedef alan farklı etkinliklerimiz, yabancı dil festivali, İngilizce tiyatrolar, Spelling Bee, Dubbing Fest ile devam edecek. Böylelikle eğlenerek öğreneceğiz ve yabancı dili hayatımızın bir parçası haline getireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306