Açık ortaokul ve lise kayıtları 11 Şubat’a uzatıldı

Açık ortaokul ve liseler için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 11 Şubat’a uzatıldı. Kayıt yaptırmak veya kayıt yeniletmek isteyenler Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi’ne giderek başvuruda bulunabilecek.

Açık ortaokul ve lise kayıtları 11 Şubat’a uzatıldı

Çerkezköy Bakış - Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve 9 Ocak’ta başlayan Açık ortaokul ve liseler için 6 Şubat’ta sona erecek ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 11 Şubat’a uzatıldı. Öğrenim görecek vatandaşlar, yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için, il veya ilçede bulunan Halk Eğitimi Merkezlerinden başvuru yapabilecek. Ayrıca Açık Öğretim Lisesi’ne ve Ortaokulu’na kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücreti, 2019 yılında bir dönem için kayıt yenileme sınav bedeli, 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına, 5 TL olarak belirlendi.

KAYIT YAPTIRMAK VE YENİLEMEK İSTEYENLER İÇİN

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olan kişilerden, 18 yaşını doldurmamış olanların velileri ile birlikte, 18 yaşını doldurmuş olanların ise zorunlu durumlar dışında bizzat kendilerinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurması gerekiyor. Açık Öğretim Lisesine kayıtlarda ve kayıt yenilemelerde ise yaş sınırlaması bulunmuyor. Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorunda. Bu ücret ise 2019 yılında bir dönem için kayıt yenileme sınav bedeli, 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına, 5 TL olarak belirlendi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306