AFM’de mezuniyet heyecanı

Çerkezköy Aksu Fen Mektepleri (AFM) Sağlık Koleji, 3.döneminde 61 mezun verdi. Öğrenciler, mezuniyetlerini keplerini havaya fırlatarak kutladı.

AFM’de mezuniyet heyecanı

Çerkezköy Bakış - AFM Sağlık Koleji Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapmak üzere okul müdürü Burhan Boyraz kürsüye çıktı.


Öğrencilere ve velilere seslenen Boyraz, “2018 – 2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenimize hoş geldiniz. Bugün kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum. Değerli velilerimiz, emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdir ediyorum. Değerli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum. Sevgili gençler, okula ilk başladığımız günden bugüne değin, eğitildiniz bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz okul anılarına dönüşecektir. Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor, yeni dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Kimsesizlerin kimsesi olun. Kendinize, arkadaşlarınıza, ailenize ve aldığınız eğitime inanın, güvenin. Gelecekten korkmayın, zorluklarla mücadele etme gücünüzü hiç kaybetmeyin. Biliyorsunuz iyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır ve çaba ister, bunun için uğraşın. Göreceksiniz uzun dönemde kazanan hep siz olacaksınız. Çalışmaktan hiç vazgeçmeyin. Çevrenizde sizin gibi olmayanlara karşı sakin, sabırlı ve anlayışlı olun. Doğru bildiklerinizi onlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Başardıklarınızın sonraki mezunlarımıza yön vereceğini unutmayınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için sağlıkçı kimliğinizi onu duyarak taşımanız ümidiyle, yeni mezunlarımızı sevgiyle uğurluyoruz.” dedi.

SAĞLIKÇI YEMİNİ EDİLDİ VE KEPLER ATILDI

Boyraz’ın konuşmasının ardından bayrak ve flama devir teslim töreni gerçekleştirildi. Sonrasında mezun öğrenciler hep bir ağızdan sağlıkçı yeminini okudular. Ardından kep atma törenine geçildi. Öğrenciler büyük bir coşku ile keplerini havaya attı. Tören ikramlarla devam etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510