Atatürk konulu resim sergisi açıldı

Çerkezköy Uğur Okulları Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “19 Mayıs’ın 100. Yılında Atatürk” konulu resim sergisi açıldı.

Atatürk konulu resim sergisi açıldı

Çerkezköy Bakış - Belediye Meydanında açılan sergiye Uğur Okulları Ortaokul Müdürü Tuğba Zenginal ve Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Reis Zenginal da katıldı. 19 Mayıs’ın 100. Yılına özel olarak öğrencilerin hazırladığı 100’den fazla eser öncelikle okulda sergilendi. Sonrasında ise bu resimler arasından belirlenen 36 eser, belediye meydanında vatandaşlarla da buluşturuldu. Sergi hakkında bilgi veren Uğur Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni Bahar Himyeri, “Ortaokul ve lise öğrencilerimizin hazırladığı Atatürk konulu resim sergimizi gerçekleştiriyoruz. Burada karakalem, baskı resim, mozaik, tuval üzerine resim, akrelik boya, sprey boya ve ebru sanatı teknikleri kullanılarak yapılan 36 eseri burada sergiliyoruz.” dedi.
Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiye vatandaşlar da ilgi gösterdi. Resim sergisinin yanı sıra yine Uğur Okulları Müzik Grubu “Anka”, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 14:42

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510