Bilgi yarışmasında ikinci tur heyecanı yaşandı

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokulları kapsayan bilgi yarışmasının ikinci turu yapıldı. Zaman zaman zorlanan öğrenciler çekişmeli bir bilgi yarışına girdiler.

Bilgi yarışmasında ikinci tur heyecanı yaşandı

Çerkezköy Bakış -  “Türkçe”, “Matematik”, “Sosyal Bilgiler”, “Fen ve Teknoloji” , ”İngilizce” “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” olmak üzere toplam 6 dersten sorumlu olan öğrenciler kıyasıya yarıştı. Yarışmacılar her dersten 5, toplamda 30 adet soru cevaplandırdı. Yarışmada çıkan sorular 5,6,7.8, sınıf Milli Eğitim müfredata uygun ve açık uçlu soru şeklinde soruldu. Çoktan seçmeli sorulara yarışmada yer verilmedi. Yarışmada Matematik soruları için 75 saniye, diğer bölüm soruları için 60 saniye süre verildi.

BİLGİ YARIŞMASININ İKİNCİ TURUNDA YARIŞAN OKULLAR
Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal ortaokulu, Aras Karakuş, Berfin  Demirel, Yağmur Bozkurt, Öykü Durbak  ile 75.YIL Ortaokulu, Eren Bay, Elif İrdem, Gökberk Karagül, Osman Buğra Yazıcı ile Özel Modern Fen Bilimleri Ortaokulu, Emirhan Meşekıran, Derya Şahin, Eren Kartal, Yıldıray Türkkan ile Cumhuriyet Ortaokulu, Fadime Çelik, Mert Ali Yoldaş, Beyzanur Sevinç, İrem Bolkaş ile İmam Hatip Ortaokulu ise Buse Aksu, Gizem Karabulut, Nihat Erkek, Muhammet Aslan Şirin ile yarışmada mücadele etti.

banner287
BİRİNCİLİĞİ PAYLAŞTILAR
Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Din Kültürü ve Sosyal Bilgiler dersinden oluşan yarışmada 75. Yıl Ortaokulu ile Modern Fen Bilimleri Ortaokulu 160’ar puan alarak birinciliği paylaştı. İmam Hatip Ortaokulu 130 puanla ikinci olurken,  Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu 90 puan üçüncülüğü paylaştı.

ÜÇÜNCÜ TURDA YARIŞACAK OKULLAR
Bilgi yarışmasının üçüncü turunda, Tepe Ortaokulu, 125. Yıl Ortaokulu, Mevlana Ortokulu ve Raif Dinçök Ortaokuları yarışacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510