Bir okul daha eğitime hazır

Çerkezköy’ün Kızılpınar Mahallesinde yapımına bir süre önce başlanan 21 derslikli temel eğitim okulu tamamlandı. Okulun açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak.

Bir okul daha eğitime hazır

Çerkezköy Bakış - Fabrikalardan dolayı yoğun göç alan Çerkezköy’de eğitim yatırımları da hız kesmeden devam ediyor. 2019 yılında tekli eğitim hedefiyle İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün hummalı çalışmaları sürüyor. Devletin eğitim yatırımlarının yanı sıra hayırseverlerin desteği de takdirle karşılanıyor. Geçtiğimiz günlerde açılan Zeki Algür ve hayırsever Seval-Ahmet Çetin çiftinin yaptırdığı Fen Lisesi’nin ardından bir okul daha öğrencilerine kapılarını açmak için gün sayıyor. Bitiş aşamasına gelen 21 derslikli okulda sınıfların içi de donatılmaya başlandı. Sınıflara, sıra ve masaları yerleştirilen okulun son temizlik işleri de devam ediyor. Okulun önümüzdeki günlerde açılması bekleniyor.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan bu okulun hemen yanında bulunan 24 derslikli bir diğer okulun çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.  Ayrıca Ambardere mevkiinde bulunan ve prestij okulu olarak gösterilen Sosyal Bilimler Lisesinde de hummalı bir çalışma devam ediyor.


Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510