Çerkezköy Değerleriyle Buluşuyor

“Çerkezköy Değerleriyle Buluşuyor” projesi kapsamında yazar Haluk Ecevit, Raif Dinçkök Ortaokulunda kariyer planlama seminerine katıldı.

Çerkezköy Değerleriyle Buluşuyor

Çerkezköy Bakış - Okulun konferans salonunda gerçekleşen söyleyişe, konuşmacı olarak yazar Haluk Ecevit katılırken, programı Okul Müdürü Furkan Bayındır, öğretmenler ve öğrenciler takip etti. Yapılan söyleşide, Yazar Haluk Ecevit, 6 ve 7. sınıflardan oluşan öğrencilere slayt gösterisi üzerinden, çocukluk ve başarı, içinde bulunulan şartların geleceğe etkileri, doğru meslek seçimi için yapılması gerekenler, muhasebecilik mesleğinin konusu içindeki ekonomi ve vergi hakkında kısa bilgiler, edebiyatın insanda ortaya çıkışı, yazarlığın başlangıcı ve ilerleme aşamaları, edebiyatın ve kitabın yaşama olumlu etkileri konularını genel hatlarıyla ele alarak anlattı. Program sonunda Ecevit, söyleşiye katılan öğrencilerin kitaplarını imzalayarak onları mutlu etti.

banner287
“DEVAM EDECEK”

Bu seminerlerin faklı meslek gruplarından bilirkişilerin katılımlarıyla devam edeceğini belirten Okul Müdürü Furkan Bayındır, “Böyle programlar öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirerek ileride yapacakları mesleğe yönelik kafalarında bir fikir oluşturmak açısından çok önemli. Bu seminerler farklı meslek guruplarından bilirkişilerin katılımlarıyla, okulumuz öğrencilerine anlatılmaya devam edecek.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 17:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510