Çerkezköy’e bir okul daha kazandırıldı

Çerkezköy’de devlet-hayırsever işbirliği ile yeni eğitim yuvaları yapılmaya devam ediyor. Hayırsever Zeki Algur tarafından Fevzi Paşa Mahallesi Memur Sokak üzerinde yaptırılan İlkokul, Tekirdağ protokolü ve vatandaşların yoğun katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

Çerkezköy’e bir okul daha kazandırıldı

Çerkezköy Bakış - Açılışa Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 26. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, , İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy Belediye Başkan yardımcısı Enver Bayram, İlçe Jandarma Komutanı Volkan Torun, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, hayırsever Zeki Algur Siyasi parti başkanları ile çok sayıda davetli ile öğrenci ve veliler katıldı. Saygı Duruşu ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

“ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINA BAĞLI KALMALARINI TEMENNİ EDİYORUM”
Ardından hayırsever iş adamı Zeki Algur bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına yaşadığı mutluluğu dile getirerek başlayan Algur, “Ülkemizin neferi, geleceğimizin teminatı gençlerimize böylesine kıymetli bir hazineyi emanet etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kuşkusuz ki, bir ülkenin en önemli temel taşıdır eğitim. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün de dediği gibi ‘Bir tek şeye ihtiyacımız var, o da çalışkan olmak’ çok değerli çocuklarımızdan azimli olmalarını, çalışkan olmalarını ve Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı kalmalarını temenni ediyorum. Bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

“KURUMUMUZ, FİKRİ VE VİCDANI HÜR NESİLLER YETİŞTİRMEYE VESİLE OLACAKTIR”

Algur’un ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan söz aldı. Ulusan, “Tekirdağ ilimizde 78 tane eğitim yatırımımızın 16 tanesi hayırseverler tarafından yapıldı. Bu anlamda derdimize derman olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. 2018-2019 eğitim öğretim yılımız başladı. İnşallah ilimiz genelinde hayırlar getirecek bir eğitim öğretim yılı olur. Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizlerin 2 temel hedefi var. Onlardan bir tanesi eğitim altyapımızı güçlendirmek bu konuda da hayırseverlerimiz ve gerek bakanlığımızın yatırımlarıyla ilimizde 6 bin resmi, bin 300 özel olmak üzere derslik yapıldı. 2019 sonu ile hem ilçelerimizde hem de ilimizde tekli öğretime geçmiş olmanın mutluluğunu hep beraber yaşayacağız. Diğer önemli hususumuz ise Tekirdağ ilimizin akademik başarısını her geçen gün daha yukarı taşımak için 11 bin öğretmen arkadaşımızla el ele gönül gönüle eğitimde fikir birliği yaparak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bu eğitim yatırımımızda da geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz vicdanı ve fikri hür nesiller olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkmasına gayret edecek nesillerin yetişmesine vesile olacak bir eğitim kurumumuzdur. Eğitim Kurumumuzun İlimize ve İlçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

“EN DEĞERLİ YATIRIM, İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

İl Milli Eğitim Müdürü Ulusan’ın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak söz aldı. Davetlerinden dolayı Algur’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Albayrak, “En değerli yatırım insana yapılan yatırımdır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu göreve geldiğimiz günden bu yana 11 ilçeye 11 okul yapan tek Büyükşehir Belediyesi olarak 50 milyon liralık yatırımı ilimize kazandırdık. Sayın Zeki Algur’un söylemiş olduğu bir söz beni çok mutlu etti. Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve İdeallerine uygun eğitim sözü beni oldukça gururlandırdı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin birinci ve ikinci dönemlerinde ayrıca devletimizin de yatırımlarıyla her konuda Türkiye’de öne çıkan bir Büyükşehir haline geldik. Bu süreçte en önemli etken de eğitimdir.” ifadelerini kullandı.

banner287
“BİZLERİ MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNE ULAŞTIRACAK GENÇLERİMİZ, BURADA YETİŞECEK”

Albayrak’ın ardından 26. dönem Milletvekili Ayşe Doğan söz aldı. Çerkezköy’deki derslik ihtiyacının günden güne arttığını belirten Doğan, “Çerkezköy ilimizde hızla göç alan ilçelerimizin başında geliyor. Bu nedenle 26. dönemde ilimize gelmesine vesile olduğumuz bütçe dışında, çok kıymetli hayırseverlerimizin desteğiyle okullaşma oranımız son 2-3 yılda hızla artmaktadır. 2019 hedeflerimiz içinde olan tekli öğretime geçmek için güzel bir dayanışma örneğidir. Bu anlamda Emeği geçen Sayın Valimiz, Sayın İlçe Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün burada olamayan Sayın Belediye Başkanımız Vahap Akay’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Şuan görev siz değerli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize düşmektedir. Bizleri muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak gençlerimiz, buralarda yetişecektir. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“BİZLER İÇİN ÖNEMLİ OLAN, ÇOCUKLARIMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMESİ”

Son olarak Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan söz aldı. Ceylan, “Çerkezköy yoğun göç alan ve her geçen gün nüfusu artan bir ilçemiz. Bu nedenle çok fazla yatırım gerektiriyor. Çerkezköy ilçemizde toplamda 27 okulumuz bu süreç içerisinde yapıldı, yapılıyor ve yapılacak. Bu okullarımızın 14 tanesi hayırseverlerimiz tarafından yapılıyor. Bu da ayrı bir anlam taşıyor. Bu açıdan ben bu örnek davranışlarından dolayı Çerkezköylü hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Tekirdağ’ımızda eğitim öğretimin ikili eğitimden tekli eğitime geçilebilmesi için toplamda 78 yatırımımız hayırseverlerimiz ve devletimizin katkılarıyla devam ediyor. Bizim için en önemli en değerli olan, geleceğimiz olan, çocuklarımızın ve evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi için onların sorgulayan düşünen ve gelecek için bir şeyler yapma kaygısı ile yetişen bir nesil olması, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ilke ve inkılapları doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak bir Türkiye için çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Eğitim kalitesini eğitimdeki akademik kaliteyi arttırmak ve öğrencilerimize vereceğimiz eğitimi en üst seviyeye ulaştırabilmek için, bu işin mimarı olan çok değerli öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte uygulayacağımız projelerle çalışmalarımızı geleceğimiz için sürdürmeye devam edeceğiz. Buradan Zeki abimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Ceylan, Algur’a plaket takdim etti. Daha sonra katılımcılar hep birlikte okulun açılış kurdelesini kesti. Ardından okul gezildi ve konuklara ikramlarda bulunuldu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 7 ay Önce

ÇOK GÜZEL DE..YOLLARINI BELEDİYE YAPMIYOR...KIZILPINAR ÇOK PROGRAMLI LİSE MESELA YOLU YOK...SAĞLIK OCAĞININ ORDAKİ..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306