Çerkezköy’ün ilk gözetmensiz sınavı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un üzerinde durduğu gözetmensiz sınav uygulamasını Çerkezköy’de ilk olarak hayata geçiren Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi oldu.

Çerkezköy’ün ilk gözetmensiz sınavı

Çerkezköy Bakış - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, katıldığı bir programda "Biz hepimiz öğrenme yolculuğundayız. İsterim ki bir okul çıksın 'Gözetimsiz sınav yapıyoruz' açıklamasından kısa bir süre sonra Çerkezköy’de Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi, bu söylemi Çerkezköy’de hayata geçiren ilk okul oldu.

“ÖĞRENCİLERE GÜVENİMİZİ SOMUT ŞEKİLDE VERİYORUZ”

Okul Müdürü Nevzat Böğüş, Milli Eğitim Bakanı’nın gözetmensiz sınav ile ilgili düşünceleri öğretmenler kurulunda gündeme aldıklarını ve hayata geçirdiklerini ifade etti. Böğüş, “Gözetmensiz sınav uygulaması Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un, "Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve ben varım desin" açıklamasının ardından biz de öğretmenler kurulunda bu konuyu gündeme getirdik. Öğretmenlerimiz; çeyrek asırlık bir eğitim geleneği olan, ülkenin geleceğinde söz sahibi olan birçok birey yetiştiren, akademik anlamda Çerkezköy’ümüzün yüz akı olan bir okulun öğrencileri bu projeye destek verecektir. ‘Biz öğrencilerimize güveniyoruz’ dediler. Biz de okul idaresi olarak öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sunmak, otokontrollü bireyler olduklarını onlara bir kez daha hatırlatmak, kendi emekleriyle elde ettiklerinin her şeyden daha kıymetli olduğunu ruhlarına nakşetmek maksadıyla gözetmensiz sınav uygulamasını peyderpey okulumuzda uygulamaya başladık. Gözetmensiz sınav uygulamasında öğrencilerimiz başlarında öğretmen ve gözetmen olmaksızın kendi sınavlarını kendileri uyguluyor. Böylelikle onlara ne kadar güvendiğimizi ve onların ne kadar güvenilir bireyler oldukları mesajını öğrencilerimize somut bir şekilde vermiş oluyoruz. İlk olarak deneme sınavlarında uygulamaya başladığımız bu projeyi ilerleyen zamanlarda tüm sınavlarda uygulamaya niyet ve gayretindeyiz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 15:09

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510