Doğa Koleji yeni eğitim yılında kapılarını açacak

Doğa Koleji Çerkezköy Kampüsünün temeli atıldı. Bina 4 ay içinde tamamlanarak, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında kapılarını açacak. 

Doğa Koleji yeni eğitim yılında kapılarını açacak

Çerkezköy Bakış - Lüleburgaz, Çorlu, Çerkezköy Doğa Koleji kurucusu Erdal Karakuş, beraberindeki Mali İşler yöneticisi Arzu Akdeniz, Çerkezköy Halkla İlişkiler Müdürü Tayfun Dalgıç, Çerkezköy Doğa Koleji İlkokul Müdürü Hüseyin Daş, Çerkezköy Tesis Müdürü Cenk Akdeniz ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

“TÜRKİYENİN EN BÜYÜK MARKASI”
Karakuş, basın açıklaması öncesinde bir süre önce hayatını kaybeden sınıf öğretmeni Atalay Atlı’yı andı.  Karakuş,  “Doğa Koleji bildiğiniz gibi Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük eğitim markası. 2018/2019 yılında 125 kampüsle ve 85 bin öğrenciyle eğitim ve öğretim hayatına başlayacak. Bu kampüslerin arasına yeni eklenen kampüslerden biri de Çerkezköy kampüsümüz olacak. 2018/2019 eğitim ve öğretim yılında okulumuzun faaliyete geçecek. Okulumuzun inşaatı başladı ve biz yaklaşık 4 ay gibi bir süreçte okulumuzun inşaatını tamamlayarak 2018-2019 yılında eğitim ve öğretim yılında açacağız.” dedi.
Karukuş, “Doğa Koleji geliştirdiği eğitim modelleri sayesinde Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük olmak üzere Dünyanın da 3. eğitim markasıdır. Anaokulu, ilkokul, ortaokul hem de lisede bizim kurduğumuz daha çok yaşayarak öğrenme modellerimizin bugün övgüyle bahsedilen Finlandiya, Singapur gibi ülkelerde uygulandığını söylemekten büyük gurur duyuyoruz. 21.yüzyılın gerektirdiği bilişim farkındalığına sahip teknoloji farkındalığına sahip matematik, fen okuryazarı ekonomi hukuk yöneticilik organizasyon anlamında okuryazarlığa ve farkındalığa sahip bireyler yetiştiriyoruz. Kampüsümüz hayata geçtiğinde buradaki eğitim sistemimiz uygulanmaya başladığında bunları hep beraber sizlerle paylaşıyor olacağız. Okulun sadece 4 duvarla, sınıfla sınır olmadığı bir sistemden bahsediyoruz. Bu anlamda Doğa Koleji kendisinden sonra gelen 6 okul markasının toplamından daha büyük bir markadır.” 

banner287
“ÇERKEZKÖY KAMPÜSÜ 19 BİN METREKARE ALANA KURULACAK”
Çerkezköy kampüsü hakkında da bilgi veren Karakuş, “Kolejimiz 8 bin metrekare alan üzerine kurulacak. 11 bin metrekare kapalı alana sahip olacak kolejimizin içerisinde 450 kişilik konferans salonu, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, bilim ve sanat sokağı olan 56 derslik ve 24 atölyeden oluşuyor. Bu atölyeler bizim eğitim sistemimizi yansıtıyor. Bildiğiniz okul dersliklerden oluşur. Okulda yüzme havuzu da olabilir, konferans salonu da. Ama bizim neredeyse dersliklerimizin yarısına yakın atölyelerimiz var. Bu atölyelerimiz bilişimle, teknolojiyle, mühendislikle ilgili, geriye kalan kısmı da kültür sanat ve sporla ilgili. Çerkezköy’de eğitim alanında çok farklı bir çıta koyacağımızı düşünüyorum. Bundan sonra bizi takip edenler olacak. Biz Doğa Koleji olarak girdiğimiz her yerde bizden sonra diğer markalar gelmeye başlarlar. Tahmin ediyorum önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde burada 5 veya 6 marka görmenizi bekliyorum. Çünkü Doğa Koleji yatırım yaparken çok ciddi anlamda fizibilite ve araştırması yapar. Diğer markalar ise Doğa Koleji oradaysa bizde gidelim derler. Benim bu toplantıya dair söyleyeceğim en önemli mesaj biz 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında burada faaliyete geçmiş olacağız. Ön kayıtlarımızda çok ciddi bir talep var. Çok ciddi bir ilgi var. Bu ilgi bizi çok mutlu ediyor. İnşaatın başlamasıyla birlikte bu ilginin artarak devam etmesi bizleri daha çok mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 19:18

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306