E twinnig projeleri gerçekleşti

Çerkezköy Mevlana Ortaokulu, okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğine teşvik eden 2 e twinning projesini tamamladı. Projede, İtalya, İspanya, Fransa gibi ülkeler de yer aldı.

E twinnig projeleri gerçekleşti

Çerkezköy Bakış - 2016-2017 Eğitim öğretim yılında Çerkezköy Mevlana Ortaokulu’nun İngilizce öğretmenleri İrem Pelin Kavaz, Halide Savaş, Emine Özsöy, Halil İbrahim Ceyran ve Halide Savaş tarafından iki tane e twinning projesi yürütüldü. Projeler başarıyla tamamlandı ve okula belgesi gönderildi.

“FARKLIYIM BAŞARILIYIM” PROJESİ

Projelerden biri olan Farklıyım Başarılıyım (“I’m different I’m successful”), 11 ülkeden 34 okulun katılımı ile gerçekleştirildi. Projeye, Türkiye, Fransa, İspanya, İtalya, Yunanistan, Hırvatistan, Romanya, Makedonya, Polonya, Bulgaristan ve Slovakya gibi ülkeler katıldı. Projede, birey olarak ne kadar farklı olunsa da başarılı olunabileceği ve tüm farklılıklarla zenginleşip, daha da iyi işler yapılabileceğine dikkat çekildi.

“EFSANEDEN EFSANEYE” PROJESİ

İkinci proje olan Efsaneden Efsaneye (“From Legend to Legend”) , projesinde ise farklı ülkelerin efsaneleri tanıtıldı. Mevlana Ortaokulu bu projede “Kız Kulesi Efsanesi”ni diğer ülkelere tanıtarak, bu süreçte öğrencilerin farklı kültürleri de tanımalarına ve İngilizce iletişim becerilerini geliştirme konusunda katkıda buluma amaçlandı. Projeye 5 ülkeden 6 okul katıldı. Katılar ülkeler arasında; Türkiye, Fransa, Slovakya,

İtalya ve Romanya yer aldı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510