Eğitim için Almanya’ya gidecekler

Erasmus Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Öğretmen Hareketliliği faaliyetleri kapsamında projeleri kabul edilen Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin “Mesleğim ile Avrupa’ya Geleceğim” projesi kabul edildi. Öğrenciler, eğitim için Almanya’ya gidecek.

Eğitim için Almanya’ya gidecekler

Çerkezköy Bakış - 20 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın Dorsten şehrinde iki hafta boyunca eğitim görecek öğrenciler aynı zamanda Almanya’nın yakın çevresindeki ülkelerin tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkânı bulacaklar.
ÜÇ ALANDA 30 ÖĞRENCİ GİDECEK
Proje kapsamında Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanında 10 öğrenci ve 1 öğretmen Dorsten’de bulunan Bildungs Centrum Nies okulunda; Elektrik – Elektronik Teknolojileri Almanya Datteln’de bulunan Berufskolleg Ostvest – Sekundarstufe okulunda; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında 10 öğrenci ve 1 öğretmen yine Dorsten’de bulunan Metallbau Schapers GmbH kurumunda uygulamalı eğitim alacak.

banner287
PROJENİN AMACI
Proje ile okulun Elektrik – Elektronik Teknolojileri alanı, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanı, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında eğitim gören öğrencilerini yurt dışında uygulamalı meslek eğitimleri sonucu operatörlük becerisini, bilgi ve pedagojik kazanımlar elde edebilmeleri projenin amacını oluşturuyor. Proje, Elektrik – Elektronik Teknolojileri alanı, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanı, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında uygulamalı meslek eğitimi ve staj faaliyetlerini bilgisayar ortamında kurgusundan başlayarak final ürünü halini alıncaya kadarki tüm aşamaları yerinde yaşayarak öğrenecek, nitel ve nicel kalite gerekleri için ürün tasarlayıp, üretim ön hazırlıklarını yapabilecek, gelişmiş makine ve tezgâhlarda imalatını gerçekleştirebilecek kalifiye teknik iş gücünün Almanya’da uygulamalı eğitimleri yoluyla yetiştirilmesi amacı ve içeriği üzerine kurulu. Edindikleri kazanımlar ile bölgenin ihtiyaç duyduğu işgücü piyasasına nitelikli eleman olarak yer bulmaları hedefleniyor.
57 BİN 744 EURO DESTEK
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nca ortaklaşa düzenlenen, Mesleki Eğitim Koordinatörlüğü Başkanlığınca yürütülmekte olan, Erasmus Programı Mesleki Eğitim ve Personel Hareketliliğine 57 bin 744 Euro destek verilecek.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510