Eğitimin can damarı Halk Eğitim Merkezi

Yılda yüzde 10’luk nüfus artışı ile Türkiye’de en hızlı büyüyen ilçelerin başında gelen Çerkezköy’de vatandaşlar sosyal faaliyet kapsamında Halk Eğitim Merkezleri’ne akın ediyor. Yılda 45 bin kursiyere eğitim veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü birbirinden farklı yüzlerce kurs seçeneği sunuyor.

Eğitimin can damarı Halk Eğitim Merkezi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinden dolayı yılda yüzde 10’luk nüfus artışı ile ülke genelinde en çok göç alan ilçelerin başında yer alan Çerkezköy’de, vatandaşlar hem sosyal aktivite olarak, hem de istihdama katkı sağlamak adına Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün yolunu tutuyor. Yılda yaklaşık 45 bin kursiyere yüzlerce farklı kurs seçeneği sunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde başlıca rağbet edilen Emlakçılık, Mantar Yetiştiriciliği, Bilgisayar Destekli Programcılık kurslarına ilgi yoğun oluyor.

banner287
ONLARCA YATIRIMDAN PAY ALAMIYOR

Vatandaşlar, eğitim anlamında sayısızca yatırım alan Çerkezköy’de, fiziki şartları yetersiz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün iyileştirilmesi bekleniyor. Vatandaşlar, ilçe merkezine yakın ve kapasitesi yüksek, modern bir Halk Eğitimi Merkezi istediklerini belirttiler. 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306