Fen Lisesi Cuma günü açılacak

Çerkezköy’ün Ambardere mevkiindeki eğitim kampüsü alanında yapılan 16 derslikli Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesinin açılışı Cuma günü gerçekleştirilecek.

Fen Lisesi Cuma günü açılacak

banner287
Çerkezköy Bakış - Yunanistan ile 1996 yılları arasında yaşanan Kardak krizi sırsında astsubay olarak görev yapan ve kayalıklara bayrağımızı diken timin içinde yer Ahmet Çetin, kendi isteği ile emekliye ayrıldıktan sonra iş hayatına atıldı. Birkaç arkadaşı ile kurduğu firmasında bugün çok sayıda kişi çalışıyor. Çetin çifti tarafından yaptırılan Çerkezköy’ün ilk Fen Lisesi olma özelliği taşıyan Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’nin temeli geçtiğimiz yıl görkemli bir törenle atılmıştı.
Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesinin inşaatı kısa bir süre önce tamamlandı. İçerisinde fizik, kimya, bilgisayar gibi alanlarda laboratuvarları bulunan 16 derslikli okulda 2018-2019 eğitim öğretim yılında 240 öğrenci eğitim göreceği belirtilirken, bir sonraki eğitim öğretim döneminde bu sayı 360’ı bulacak. Okulun açılışı 28 Eylül Cuma günü Tekirdağ protokolünün katılımıyla saat 14.30’da gerçekleşecek.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306