banner265

banner571

Fen lisesi dualarla açıldı

Ambardere’de bulunan Eğitim Kampüsü alanında hayırsever Seval-Ahmet Çetin çifti tarafından yaptırılan Fen Lisesi’nin açılışı geniş katılımla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, eğitime yapılan her yatırımın önemli ve değerli olduğunu kaydetti.

Eğitim 29.09.2018, 09:47
Fen lisesi dualarla açıldı
banner301

Çerkezköy Bakış - Açılış programına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, 26. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Çerkezköy Belediye Başkan vekili Uğur Erem, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Volkan Torun, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, hayırsever Seval-Ahmet Çetin Çifti, Çerkezköy’lü İş Adamları, Siyasi parti temsilcileri, STK Temsilcileri, Okul Müdürleri, kurum ve kuruluş müdürleri, Muhtarlar ile çok sayıda davetli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından hayırsever Çetin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin bir konuşma gerçekleştirdi.

“EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLAR GELECEĞE YAPILAN YATIRIMLARDIR”

Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Ahmet Çetin,  eğitime yapılan yatırımın önemine değindi. Çetin, “Bugün burada bizim için ilçenin yaşandığı tarihi bir güne hep birlikte tanıklık ediyoruz. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için eğitimli iş gücüne eskisinden çok daha fazla ihtiyacımız var.  İyi bir eğitimin üç temel şartı güçlü bir alt yapı, iyi bir donanım ve eğitimde çalışan kaliteli iş gücüdür. Devletimiz bu konularda muhakkak ki elinden geleni yapmaktadır ancak sosyal sorumluluk bilinci taşıyan bizler de maddi imkanlarımız el verdiği ölçüde devlet millet iş birliğini ortaya koymalıyız. Eğitim hizmetinin verileceği binalar için bizlerin koyacağı tek bir tuğlanın bile geleceğimizin inşasında büyük katkısı olduğunu kanaaitini taşıyorum. İnanıyorum ki geleceğimize yönelik yapacağımız en isabetli yatırım çocuklarımıza sağlayacağımız kaliteli eğitimdir. Eğitime yapılan yatırım insanlara ve geleceğimize yapılan yatırımdır. Ülkemizin birçok sanayi kuruluşu bölgemizde yer almaktadır. Teknoloji merkezinin ve sanayinin en fazla ihtiyaç duyduğu ilim bilim insanlarının yetiştirilmesinde ilk adımların atıldığı yerler Fen Liseleridir. Bu aşamaya gelene kadar okulumuza emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederim. Şahsım ve büyük Çetin grup ailem adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun. Tabi ki okulumuza direkt olarak yanmaz kabloların sağlanmasında destek olan Başoğlu Kabloya, yine iki derslik kazandıran Kimya ve Fizik laboratuvarı kazandıran Tuncay Salar kardeşimize ve son ana kadar Hases Mühendislikte buradaydı yine Murat kardeşimize de teşekkürlerimi sunar burada bulunan herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİM KURUMUMUZ ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRSİN”

Hayırsever Çetin’in ardından Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan söz aldı. Ulusan, “Bugün bizler için anlamlı ve güzel bir gün. Tekirdağ ilimize bir güzel yatırımın daha açılışındayız. Tekirdağ yoğun göç alan şehirlerimizden biri. Bu bize sorumluluk getiriyor ve görevler yüklüyor. İlimizde 39 okulda ikili öğretim vardı. 16’sı hayırsever desteği olmak üzere 78 Milli Eğitim Bakanlığı projesi yatırım olarak yer aldı. 500 milyonluk yatırımın sonucunda 2019’da tekli eğitime geçmiş olacağız. En iyi ortamlarda çocuklarımızı geleceğe hazırlamak gibi bir çabamız var. 11 bin öğretmenimiz ile çocuklarımıza hizmet veriyoruz. Bu anlamda inşallah Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi de bu yatırımların arasında en güzellerinden biri olacaktır. Seval-Ahmet Çetin çiftimize şöyle seslenmek istiyorum, “Fikri ve vicdanı hür, irfanı hür, geleceğe güvenle bakan bu ülkeyi, bu yurdu ilelebet payidar kılacak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi, muassır medeniyetlere çıkacak gençler yetiştirilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Eğitim kurumumuz ilimiz özelinde ülkemize hayırlar getirsin.” diye konuştu.

“TEKİRDAĞ’I TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI YAPACAĞIZ”

Ulusan’ın ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın sahip olduğu vekiller bakımından çok şanslı olduğunu ifade etti. Albayrak, “Bu hafta Çerkezköy’deki ikinci okul açılışındayız. Sevdiğim saydığım kardeşim Ahmet Çetin ve eşini tebrik ediyorum. Tekirdağ, yoğun göç alan bir il. Böyle bir ilde de sürekli eğitim yatırımı isteyen bir il haline geliyor. Bütçesinin yüzde 13’ünü eğitime ayıran bir Büyükşehir olarak gurur duyuyoruz. Çünkü en büyük yatırım insana yapılandır. Bu dönem bir şansımız var onlar da milletvekillerimiz. Sayın Prof.Dr. Mustafa Şentop’un Tekirdağ Milletvekili olması bizim için gurur ve kazançtır. Sayın Faik Öztrak’ın da olması büyük bir şanstır. Diğer milletvekillerimizden Mustafa Yel ile Candan Yücer hanım yıllardır mecliste. Bir de iki yeni milletvekilimiz var, bunların yanına 11’de belediye başkanı ve hükümet yatırımları ile Tekirdağ’ı hep beraber uçururuz. Tekirdağ’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak için hükümetimizin yatırımları ve Büyükşehir’in yatırımları ile hayırseverlerimizle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZ, MİLLETİN İNSANI OLMAK ADINA YETİŞTİRİLECEK”

Albayrak’ın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, söz aldı. Şentop, Türkiye’nin büyüdüğünü bu büyüme ile beraber eğitim alanında da ihtiyaçların büyüdüğünü kaydetti. Şentop, “Öncelikle bu değerli eğitim yatırımını Çerkezköy’e kazandıran Seval-Ahmet Çetin’e teşekkür ediyor, yatırımın hayırlı olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Eğitim yatırımı önemli yatırım kalemleridir. Türkiye nüfus olarak büyüyor ve bu büyüme ile ihtiyaçlar da büyüyor. Bu anlamda eğitime ayrılan bütçe önemli. Hayırseverlerimiz de bu konuda hem ülke genelinde hem de Çerkezköy’de aktif şekilde yatırımlar yapıyor. Çerkezköy için bir başka özellik ise bu lisenin ilçemizde ilk Fen Lisesi olmasıdır. Bu dünyadan göçtüğümüzde arkamızda ismimizin anılacağı eserler bırakmak gerek. Efendimiz (sav) şöyle buyurmuş, ‘Kişi öldüğü zaman amel defteri kapanır, üç husus hariç. Bunlardan biri sadaka-i cariyedir bu eğitim kurumu da bir sadaka-i cariyedir. İnançlar bakımında da önemli bir yatırım, Seval-Ahmet Çetin çiftini tebrik ediyorum.  Eğitim alanı önemli ve kritik bir alan. Burada okuyan öğrenciler bu devlete ve millete hizmet edecekler. Tarihi hepimiz okuyoruz, tarihte saatler, dakikalar, günler ve aylar aslında öyle değildir. Tarih kitaplarında yüzyılların bir, iki sayfada anlatıldığını görürüz. Bazen de bir yıllık, bir aylık hadiselerin sayfalarca anlatıldığını görürüz. Tarih, içinde gerçekleşen olaylar ve olayların etkisiyle yazılmaktadır. Hepimizin tanıdığı tarihçi hocamız İlber Ortaylı’nın bir kitabı var. ‘İmparatorluğun en uzun yüzyılı’ diye. Yüzyılın uzunu kısası yoktur. Yüzyıl sabittir. Osmanlı dönemini anlatan bir kitap olduğu için etkisi geniş olduğundan en uzun denilmiştir. 20. yüzyıl batı medeniyeti iki savaşı ve sonrası da kanla, gözyaşı ile anlatılan bir yüzyıldır. Birinci dünya savaşında ölenlerin yüzde 90’nı asker, ikinci dünya savaşında ise sivildir. Bugün Suriye’de yaşanan savaşlarda yine siviller ölmekte. 21. yüzyılda yeni bir arayışın olduğu yüzyıldır. Ekonomik savaşların yaşandığı bir yüzyıldayız. Tam böyle kritik bir dönemde gençlerimizi böyle okullarda yetiştireceğiz. Büyük bir düşünürümüzün bir sözü vardır, “Türkiye’de yetişmiş insan Türkiye’nin insanı değil,  Türkiye’nin insanı da yetişmiş değildir’ diye. Bu ülkede verdiğimiz eğitimde bir insan yetiştiriyor ama ülkeye aidiyet şuuru vermiyor. İşte sistemimizi değiştirmekte büyük bir yol kat ettik. Gençlerimiz milletin insanı olmak adına yetiştirilecek çocuklarımız olacaktır. Aynı zamanda bu milletin değerlerine ve devletine bağlı gençler yetişeceğinden ümitliyiz.” dedi.

“BİZLER İÇİN ÖNEMLİ OLAN, ÇOCUKLARIMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMESİ”

Son olarak Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan söz aldı. Vali Ceylan, “Çerkezköy yoğun göç alan ve her geçen gün nüfusu artan bir ilçemiz. Bu nedenle çok fazla yatırım gerektiriyor. Çerkezköy ilçemizde toplamda 27 okulumuz bu süreç içerisinde yapıldı, yapılıyor ve yapılacak. Bu okullarımızın 14 tanesi hayırseverlerimiz tarafından yapılıyor. Bu da ayrı bir anlam taşıyor. Bu açıdan ben bu örnek davranışlarından dolayı Çerkezköy’lü hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Tekirdağ’ımızda eğitim öğretimin ikili eğitimden tekli eğitime geçilebilmesi için toplamda 78 yatırımımız hayırseverlerimiz ve devletimizin katkılarıyla devam ediyor. Bizim için en önemli en değerli olan, geleceğimiz olan, çocuklarımızın ve evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi için onların sorgulayan düşünen ve gelecek için bir şeyler yapma kaygısı ile yetişen bir nesil olması, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ilke ve inkılapları doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak bir Türkiye için çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Eğitim kalitesini eğitimdeki akademik kaliteyi arttırmak ve öğrencilerimize vereceğimiz eğitimi en üst seviyeye ulaştırabilmek için, bu işin mimarı olan çok değerli öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte uygulayacağımız projelerle çalışmalarımızı geleceğimiz için sürdürmeye devam edeceğiz. Buradan Zeki abimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”  diye konuştu.

AÇILIŞI YAPILDI

Konuşmaların ardından Vali Ceylan, Ahmet Çetin ve eşine plaket takdim etti. Ardından Ahmet Seval Çetin çifti de katılımlarından dolayı Mustafa Şentop’a plaket takdim etti. Daha sonra katılımcılar hep birlikte okulun açılış kurdelesini kesti. Ardından okul gezildi ve konuklara ikramlarda bulunuldu.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 10 24
2. Hatayspor 10 20
3. Beşiktaş 10 20
4. Alanyaspor 10 20
5. Fenerbahçe 10 19
6. Karagümrük 10 18
7. Konyaspor 10 17
8. Galatasaray 10 17
9. Altay 10 15
10. Adana Demirspor 10 13
11. Başakşehir 10 12
12. Gaziantep FK 10 12
13. Öznur Kablo Yeni Malatya 10 12
14. Sivasspor 10 11
15. Kayserispor 10 11
16. Giresunspor 10 9
17. Antalyaspor 10 9
18. Göztepe 10 8
19. Kasımpaşa 10 6
20. Rizespor 10 4
Takımlar O P
1. Ümraniye 10 24
2. Ankaragücü 10 24
3. Eyüpspor 10 20
4. Erzurumspor 10 19
5. Bandırmaspor 10 18
6. Kocaelispor 9 16
7. Tuzlaspor 9 14
8. Gençlerbirliği 9 14
9. Samsunspor 9 12
10. Boluspor 9 11
11. Bursaspor 9 11
12. Menemenspor 10 11
13. İstanbulspor 9 10
14. Denizlispor 9 10
15. Altınordu 10 10
16. Adanaspor 10 9
17. Manisa FK 10 9
18. Ankara Keçiörengücü 9 7
19. Balıkesirspor 9 6
Takımlar O P
1. Chelsea 9 22
2. Liverpool 9 21
3. Man City 9 20
4. West Ham 9 17
5. Brighton 9 15
6. Tottenham 9 15
7. M. United 9 14
8. Everton 9 14
9. Leicester City 9 14
10. Arsenal 9 14
11. Wolverhampton 9 13
12. Brentford 9 12
13. Aston Villa 9 10
14. Watford 9 10
15. Crystal Palace 9 9
16. Southampton 9 8
17. Leeds United 9 7
18. Burnley 9 4
19. Newcastle 9 4
20. Norwich City 9 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 21
2. Real Madrid 9 20
3. Sevilla 9 20
4. Atletico Madrid 9 18
5. Real Betis 10 18
6. Osasuna 10 18
7. Rayo Vallecano 10 16
8. Athletic Bilbao 9 16
9. Barcelona 9 15
10. Valencia 10 13
11. Espanyol 10 13
12. Mallorca 10 12
13. Villarreal 9 11
14. Celta de Vigo 10 10
15. Elche 10 10
16. Granada 9 7
17. Cádiz 10 7
18. Deportivo Alaves 9 6
19. Levante 10 5
20. Getafe 10 2