Gülerçin’den Doğu Karadeniz turu

Özel Gülerçin Koleji tarafından Doğu Karadeniz Bölgesine gezi düzenlendi. Gezi kapsamında Ordu, Trabzon, Rize, Samsun illerini gezen öğrenciler bu illerin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı buldu.

Gülerçin’den Doğu Karadeniz turu

Çerkezköy Bakış - 3 gün 2 gece olmak üzere düzenlenen gezinin ilk gününde Ordu’ya gidildi. Boztepe’de Ordu ve Karadeniz manzarası eşliğinde kahvaltı yapan 40 kişilik Gülerçin heyeti teleferikle seyir keyfi de yaşadı. Ardından Trabzon ilini hareket eden heyet Atatürk Köşkü ve 13. yüzyıl Bizans kilisesi olan bugünkü Ayasofya Camisini gezdi. Ardından ise dünyada koruma altındaki 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisini gezen heyet gece Ayder Yaylasında bir otelde konakladı.

UZUNGÖL KENARINDA YÜRÜYÜŞ YAPTILAR

2. gün Kalegon mevkii ve Gelin Tülü Şelalesini gezen Gülerçin heyeti burada alışveriş de yaptı. Ardından geleneksel Rize bezinin yapıldığı atölyeyi ziyaret eden heyet sonrasında Uzungöl’e hareket etti. Göl kenarındaki restoranda öğle yemeği molası veren heyet göl kenarında yürüyüş yaptı ve bol bol fotoğraf çektirdi. Ünlü kiremitli köprü ve Fırtına Deresini de gezen heyet Fırtına Deresi üzerine zipline keyfi de yaptı. Çayeli’nde bir çay fabrikasını ziyaret eden heyet ardından Maçka’da bulunan milli parkı gezdi.
Gezinin üçüncü günü Samsun’a geçen Gülerçin Koleji heyeti Bandırma Vapuru ve İlkadım Anıtı’nı gezdi. Ardından Çerkezköy’e dönüş yapıldı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510