Hakan öğretmeni sergisine yoğun ilgi

Çerkezköy’ün Kızılpınar Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Hakan Özkafa, Osmanlı Motiflerini kullandığı Kabartma Halk Sanatları sergisini Çerkezköy Belediye meydanında açtı. Özkafa sergiyi gezen vatandaşlardan tam not aldı.

Çerkezköy Bakış
Hakan öğretmeni sergisine yoğun ilgi

Çerkezköy Bakış - Serginin açılışına Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Okul Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış esnasında 125. Yıl İlköğretim Okulu Mehteran takımının gösterisi sergiyi gezmek için gelen vatandaşların ilgi odağı oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş yaklaşık 40 eser bulunan sergiyi gezerek resimleri inceledi ve çalışmalarından dolayı Hakan Özkafa’yı tebrik etti. Geleneksel Osmanlı motiflerinin yoğun kullanıldığı sergi gün boyu Çerkezköy Belediye meydanında vatandaşların beğenisine sunuldu.

TÜRKİYE’DEKİ 3 KİŞİDEN BİRİ

Türkiye’de Kabartma Halk Sanatı yapan 3 kişiden biri olduğunu belirten Özkafa, “9 yıldır çalışmalarımı sürdürüyorum. Daha öncesinde bir arayış içerisindeydim. Sonradan hat sanatına olan ilgimden dolayı bu çalışmaları ortaya koymaya başladım. Burada yaklaşık 40 eserlik bir sergi açtım. Bu eserleri hazırlamam 1 seneden fazla zamanımı aldı. Şuanda verdiğim emeklerin karşılığını aldığıma inanıyorum. Çünkü sergiyi gezen insanların tepkileri olumlu yönde ve bu beni çok mutlu etti. Bu sanatla uğraşan Türkiye’de sadece 3 kişi var. Sergiyi açmamdaki amaç unutulmaya yüz tutmuş bir sanatı topluma kazandırmaktır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510