Harun’un hayali gerçek olacak

Çerkezköy’de yazar olma hayali kuran ve kendi hayat hikâyesinden kesitlerin de yer aldığı satırları kitaplaştırmak isteyen lise öğrencisi 16 yaşındaki Harun Yahya Uzuntepe’ye Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş destek verdi.  Gümüş, Uzuntepe’yi okulunda ziyaret ederek, arkasında olduklarını ifade etti.

Harun’un hayali gerçek olacak

Çerkezköy Bakış - Kızılpınar Mahallesi’nde ailesi ile birlikte yaşayan Kızılpınar Çok Programlı Lisesi Mobilya bölümü öğrencisi Harun Yahya Uzuntepe, kelimeleri kâğıda dökmeye başlamasıyla birlikte derslerinde de başarı oranını artırdı. Ardından da bir roman yazmaya karar verdi. Uzuntepe, teneffüslerde, ders sonrası sınıfında ve evinde boş zamanında kendi hayatından da kesitlerin yer aldığı hikâyeyi kitaplaştırmaya karar verdi. Bilgisayarı olmadığı için kalemle yazılarını kâğıda döken Uzuntepe, yaklaşık 300 sayfa çıkartmayı planladığı romanın büyük bir kısmını hazırladı.

banner287
Ancak Harun, maddi imkânsızlıklar nedeniyle kağıda yazdığı romanını kitaplaştırmak için destek arayışına çıktı. Harun’un yazarlık hayalini Çerkezköy Bakış Gazetesi yaptığı haber ile kamuoyuna duyurdu. Bunun üzerine Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Uzuntepe’yi okulunda ziyaret ederek destek sözü verdi. Yazar olmak isteyen Uzuntepe’yi tebrik eden Gümüş, her zaman arkasında olduklarını ifade etti. Uzuntepe’de Gümüş’e teşekkür etti ve romanını en kısa sürede tamamlayacağın belirtti. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 18:09

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanife
Hanife - 7 ay Önce

Ben inanıyorum elinden geldiğini yapacağına Allah yolunu bahtını açık etsin âmin... ben komşularıyım. Aile gibiyiz. Allah yardımcısı olsun

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306