HFZ, Tekirdağ birincisi oldu

Hacı Fahri Zümbül (HFZ) Anadolu Lisesi, İl genelinde yapılan münazara yarışmasında Tekirdağ birincisi oldu.

HFZ, Tekirdağ birincisi oldu

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ’da yapılan ‘Değerler Eğitimi Münazara Yarışması’ kapsamında finale kalarak Çerkezköy’ün adını duyuran Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri 12 okulun katıldığı yarı final eşleşmesini geçirerek finale kaldı. Final ipini de göğüsleyen HFZ’li öğrenciler yarışmanın birincisi olarak Tekirdağ’ın gururu oldu.
Hacı Fahri Zümbül’ün ardından Süleymanpa Tekirdağ Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, Süleymanpaşa Nene Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

UZUN AMA KEYİFLİ SÜREÇTİ

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nevzat Böğüş, yarışmada birinci olan öğrencilerine teşekkür etti. Böğüş, “Münazara yarışması ilk olarak ilçemiz genelindeki 10 lise arasında gerçekleştirildi. Biz Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi olarak ildeki yarışmada ilçemizi temsil hakkımı kazandık. Daha sonra Tekirdağ merkezden 2 okul, ilçelerden ise birer okul olmak üzere toplam 12 okullu yarı final gerçekleştirildi. Ve biz ilk altıya kaldık. 11 Nisan günü finale kalan 6 okul arasından da birinci olarak süreci tamamladık. Uzun, yorucu fakat keyifli bir süreçti. Öncelikle özveriyle çalışan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerim İlhan Sezer ve Handan Gökçek Özer'e, öğrencilerimiz İrem Karataş, Mustafa Yavuz ve Nida Karaoç'a Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nin yarıştığı her platformda birinciliğe muktedir olduğunu bir kez daha teyit ettikleri için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510