Hûma Havacılık Kulübü yarışmaları yerinde takip etti

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi ve Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi öğrencilerinin kurdukları Hûma Havacılık Kulübü çalışmalarına devam ediyor. Türk Hava Kurumu (THK) İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde düzenlenen 2 Metre Planör Yarışmasını, kulüp öğrencileri yerinde takip etti.

Hûma Havacılık Kulübü yarışmaları yerinde takip etti

Çerkezköy Bakış - Türk Hava Kurumunun desteğiyle Eskişehir Havacılık Kulübü Derneği (ESHAVK) tarafından 8-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Türk Hava Kurumu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 2 Metre Kanat Açıklıklı Radyo Kontrollü Model Planör Yarışması düzenlendi. 40’a yakın yarışmacı katıldığı yarışma junior, ferdi ve takım kategorilerinde düzenlendi.

YARIŞMALARA KATILMAK İSTİYORLAR

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Selçuk Özel öncülüğünde Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi ve Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan 19 kişilik öğrenci grubu yarışmanın taktik ve teknik konularını öğrenmek üzere İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde düzenlenen yarışmaya yerinde takip etti. Öğrenciler, öğretmen Özel’in de yardımıyla Bölgesel ve Ulusal 2metre Planör yarışmaları ve Roket Yarışmalarına katılmak istiyor. Öğrenciler bu konu ile ilgili gerekli eğitimleri almaya başladı. Geleceğin havacılarını yetiştirmeye lise hayatından başlamanın önemli olduğunu söyleyen Fizik Öğretmeni Selçuk Özel, Çerkezköy Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Mustafa Zümbül ve Şube Saymanı Rabia Ersoy’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Özel, “En iyi öğrenme yaşayarak öğrenmedir. Buda teorik ve uygulamalı eğitimlerin yanında yarışmalara katılmakla olacaktır.” dedi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

banner287
Planöre gönül veren 7'den 70'e tüm yarışmacılar, 6 dakikalık uçuş süresi içinde havada kalış ve iniş puanıyla değerlendiriliyor. Türk Hava Kurumu (THK), sportif amatör havacılık ile ilgilenen sporcuları kurum çatısı altında toplamak, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) kuralları çerçevesinde uluslararası yarışmalara hazırlamak, tüm branşlarda 2019 yılı Türk Milli Takım kadrolarını oluşturmak için çalışmalarına da devam ediyor.

DÜZENLENEN YARIŞMA SONUÇLARI:

Junior sıralamada; Muhammed Nezih Şensoy(THK Model Uçak Öğretmen Adayı) Mustafa Ömer Çankaya Derin Tepeoğlu, ferdi sıralama; Selçuk Gül, Vaner Vekiloğlu, Michael Yust, takım sıralama; Eshavk, Atlas Golf, BumukBures 2M.
Yarışmanın ardından Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ve geleceğin havacıların yetiştirildiği Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni ziyaret eden öğrenciler, uçmanın ve üretmenin özel anlarına tanık oldu.

“ÖĞRENCİLERİMİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Çerkezköy Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Mustafa Zümbül “Türk Hava Kurumu olarak her zaman gençlerimizin, öğrencilerimizin her zaman yanındayız. İlçemizde havacılıkla ilgili etkinlik, kurs ve gezilerimiz tüm hızıyla devam ettireceğiz.” dedi.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 18:04

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510