İki okul tercihlere yetişti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziran tarihinde yapılan Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) tercih dönemi başladı. Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesi ile Kızılpınar Mahallesindeki Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. Bu iki lise de öğrencilerin tercih edebileceği liseler arasında yerini aldı.

İki okul tercihlere yetişti

Çerkezköy Bakış - Son dönem de yapılan okul yatırımlarının tam anlamıyla tamamlanmasının ardından tekli eğitime geçecek olan Çerkezköy’de iki okul daha kapılarını açtı. Ambardere Mevkiinde bulunan Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesi ile Kızılpınar Mahallesinde Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerin tercih yapacağı liseler arasında yerini aldı. Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesi 204, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ise 144 kontenjanı bulunuyor.

banner287
OKULLAR VE KONTENJANLARI

Çerkezköy Liselerinin kontenjanları da belli oldu. Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 204, Kızılpınar Anadolu Lisesi 136, Pakize Narin Anadolu Lisesi 204, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi 374, Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 476, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 102, Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi 272, Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi 68, Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 170, Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi 272, Kızılpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi 136 öğrenci alacak.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510