İlk ders zili çaldı

Çerkezköy’de 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. İlçede 45 okulda yaklaşık 35 bin öğrenci, 1650 öğretmenden eğitim alacak. Yeni eğitim ve öğretim yılının açılması nedeniyle Kaymakam Atilla Selami Abban ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş bazı okulları dolaşarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

İlk ders zili çaldı

Çerkezköy Bakış - 3 aylık yaz tatilinin ardından yeni eğitim ve öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. 35 bin öğrenci uzun bir aranın ardından tekrar okul arkadaşlarına kavuştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ise ilçedeki tüm okullara 250 bin adet ders kitabı dağıtıldı. Kitaplar ilk derste okul yönetimi tarafından öğrencilere teslim edildi.

İYİ DERSLER ZİYARETİ

banner287
Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulunda düzenlenen açılış törenine Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ile çok sayıda veli katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan okul müdürü Önder Ayaz, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi ve tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Programın ardından Kaymakam Aban ve Milli Eğitim Müdürü Gümüş, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Öğretmenler odasında, öğretmenlerle de bir araya gelen Abban ve Gümüş, öğretmenlere başarı dileklerini iletti.
İlköğretim Haftası programı ise bugün saat 11.00’da Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleşecek. 


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 11:03

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
sude eroglu
sude eroglu - 7 ay Önce

İşte bu güzel haber...

Çerkezköyün Yanlısı
Çerkezköyün Yanlısı - 7 ay Önce

Haber ile bizi aydınlattığınız için teşekkürler, fotoğraflar objektif çekilmiş. Teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306