"Kitap okuma" teneffüsünü sabırsızlıkla bekliyorlar

Çerkezköy Raif Dinçkök Ortaokulu öğrencileri, belirlenen bir teneffüste öğretmenleriyle birlikte kitap okuyor. Okul yönetimi tarafından kitap okumayı teşvik amacıyla başlatılan uygulamaya hem öğrenciler hem de öğretmenler büyük ilgi gösteriyor. 

"Kitap okuma" teneffüsünü sabırsızlıkla bekliyorlar

Çerkezköy Bakış - Uygulama çerçevesinde öğrenciler, belirlenen teneffüs zilinin çalmasıyla birlikte kantine gitmek veya bahçede oyun oynamak yerine, okulun kütüphanesine giderek yanlarında getirdikleri ya da kütüphanede bulunan kitaplardan birini okuyor. 

ÖĞRENCİLER ÇABUK BENİMSEDİ

Okul müdürü Furkan Bayındır, yaptığı açıklamada, uygulamayı öğrencilerin çok çabuk benimseyip sahiplendiğini söyledi. Öğrencilerin belirlenen teneffüs saatinde uyarıya gerek kalmadan kütüphanenin yolunu tuttuğunu vurgulayan Bayındır, "Çocuklarımızın okuma alışkanlıklarını geliştirmek, kelime dağarcıklarını arttırmak için bir proje yaptık. Boş teneffüs saatlerinde çocuklarımız kitaplarını okuyarak kelime haznelerini geliştiriyorlar" dedi.

UYGULAMANIN BAŞARILI OLMASINDA EN BÜYÜK ETKEN ÖĞRENCİLER

banner287
Okulun Türkçe Öğretmeni Nil Usta da uygulamanın başarıyla devam ettiğini belirtti. Her kitabın dünyaya açılan yeni bir kapı olduğuna işaret eden Usta, "Biz de öğrencilerimizin bu dünyanın kapılarını aralamaları için teneffüs saatlerinde kitap okumaya teşvik ediyoruz. Uygulamayı biz başlattık ancak öğrencilerimiz de çok güzel sahiplendiler. Uygulamanın başarılı olmasında en büyük etken öğrencilerimiz" değerlendirmesinde bulundu.

ZİLİN ÇALMASINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORLAR

Öğrencilerden Yusuf Can Mengütay ise projeyi çok beğendiklerini belirtti. Teneffüs saatinde kitap okuyarak genel kültürlerini arttırdıklarını vurgulayan Mengütay, okul müdürleri ve öğretmenlerine teşekkür borçlu olduklarını aktardı. Gizem Ak ise her okul günü kitap okuma saatinin gelmesini dört gözle beklemeye başladıklarını vurguladı. 
Kitap okuma teneffüs zilinin çalmasıyla hızlı adımlarla kütüphaneye gittiklerini kaydeden Ak, "Öğretmenlerimiz bize sürekli 'en iyi dost kitaptır' diyordu. Bu uygulama sayede gerçek dostun kitaplar olduğunu öğreniyoruz ve teneffüs saatlerini kitap okumak için sabırsızlıkla bekliyoruz" diye konuştu.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306