Kütüphanede çocuklara yangın eğitimi verildi

Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi’nde çocuklara, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı eğitmeni Mustafa Orhan tarafından itfaiyenin görevleri, nelere müdahalede bulunduğu, yangın söndürmede kullanılan kıyafetler, araç ve malzemeler hakkında eğitim verildi.

çerkezköy bakış
Kütüphanede çocuklara yangın eğitimi verildi

Kapaklı Bakış - İçerisinde barındırdığı 5 bine yakın kitap ile Kapaklı’da öğrencilerin uğrak yeri olan ve kısa sürede 2 bin üye sayısını geçen Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi çocuklara okumanın yanı sıra gerçekleştirdiği etkinlikler ile de yardımcı olmaya devam ediyor. Kütüphane tarafından düzenlenen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı eğitmeni Mustafa Orhan tarafından verilen eğitim ile çocuklara yangın hakkında bilgiler verildi.

ARAÇ VE MALZEMELER TANITILDI

banner287

Kütüphane salonunda verilen eğitimde itfaiye eğitmeni Mustafa Orhan, çocuklara yangın söndürmede kullandıkları araç, malzeme, İtfaiye erlerinin giydikleri kılık ve kıyafetleri ile İtfaiye binasının fiziksel yapısını tanıtı. Orhan
genel tanıtımın ardından itfaiyenin görevlerinin neler olduğu, itfaiyenin sadece yangınlara değil doğal afetlere, boğulma vakalarına herhangi bir mekanda mahsur kalan vatandaş ve hayvanları mahsur kaldıkları yerde kurtarma amaçlı müdahalede bulunduğunu aktardı.

MERAK EDİLEN SORULARI YANITLADI
 

Çocuklar, itfaiye, yangın, arama ve kurtarma çalışmalarında merak ettikleri soruları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı eğitmeni Mustafa Orhan’a yöneltti. Merak edilen soruları yanıtlayan Orhan, ayrıca yangın anında neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmelerde de bulundu. Eğitim öğrencilere yangın çeşitlerinin anlatılması ve itfaiye erlerinin kıyafetlerinin tanıtılması ile devam etti. Eğitimin ardından çocuklar ile eğitmen Mustafa Orhan ve kütüphane personeli birlikte fotoğraf çektirdi.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306