Kütüphanenin açılışı yapıldı

Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphane açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Okul Müdürü Yusuf Budak, “Şu anda kütüphanemize bin 550 kitap kayıtlı bulunmakta ve her geçen gün kitap sayımız artmaktadır.” dedi.

Kütüphanenin açılışı yapıldı

Çerkezköy Bakış - Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphane açılışı törenine Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, İlçe Jandarma Komutanı Volkan Torun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Okul Müdürü Yusuf Budak, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Okul Müdürü Yusuf Budak, burada yaptığı konuşmada kütüphane ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Budak, “Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin tüm insanların hizmetine sunulur. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Uygulamaya dayanan ve yaygın bir eğitim için yurdun bütün önemli merkezlerinde çağdaş kütüphaneler açmak gerekmektedir’ sözünün ışığında kütüphanemizi açmış bulunmaktayız. Bu sayede öğrencilerimize gezip göremedikleri tüm dünyayı, sanki oralara gitmiş gibi görmelerini, bir kitabın sayfaları arasında yazarla birlikte kaybolmayı veya bir şiirin en ince derinliklerinde duygularını geliştirmeyi, yani okumayı ve okumanın kişisel gelişimlerinde ne kadar önemli olduğunu bilincini kazanmaları için ortamlar hazırladık. Kütüphanemiz genel bütçe ve çevre imkanlarıyla yapılmış olup; onarım, tadilat dekorasyon ve donanımıyla birlikte toplam 45 bin 460 liraya mal olmuştur. Geçen yıl okulumuz kayıtlarında toplam 153 kitap bulunmakta iken, kütüphane yapıldıktan sonra başlatılan kitap toplama kampanyasından sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde şu anda kütüphanemize bin 550 kitap kayıtlı bulunmakta ve her geçen gün kitap sayımız artmaktadır.” dedi.


Budak’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından kütüphanenin açılışı yapıldı. Daha sonra  kütüphanenin yapılmasında ve kitap kazandırılmasında emeği geçenlere plaket takdim edildi. Aynı zamanda Bir Fikrim Var Projesi yarışmasında OROK adlı proje ile 4. olan ve bu projelerinin kütüphane yazılım programını kendi okul kütüphanesinde ve Türkiye genelinde şu an 4 farklı okul kütüphanesinde online olarak kullanılmasını sağlayan proje danışman öğretmeni Engin Akkoca ve proje sahibi öğrenciler Yusuf Türkan ile Ümit Pala’ya da plaket takdim edildi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510