Mezuniyet coşkusu

Çerkezköy Özel Uğur Okulları Anadolu Lisesi 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. 104 öğrenci mezuniyet coşkusunu keplerini havaya fırlatarak coşkuyla kutladı.

Çerkezköy Bakış
Mezuniyet coşkusu

Çerkezköy Bakış - Önceki gün Lidya Garden’da düzenlenen mezuniyet törenine Uğur Okulları Kurucularından Cem Vural ve Esin Sezgin, Çerkezköy Özel Uğur Okulları Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Reis Zenginal, Gülerçin Koleji Okul Müdürü Ömer Kürklü, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

 

“YOLUNUZ VE BAHTINIZ AÇIK OLSUN”


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde açılış konuşmasını Okul Müdürü Kadir Reis Zenginal yaptı. Zenginal konuşmasında “Öğrencilerimizi geleceğe uğurladığımız bu özel güne katılarak bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün sizleri geleceğe uğurluyoruz. Her zaman Uğur Okullarının bir üyesi olarak var olacaksınız. Bu özel günde ailelere sizler gibi öğrenciler yetiştirdiği için teşekkür ediyorum. Ay sonunda gireceğiniz sınav hayatınızı belirleyecek. Biz Uğur Okulları olarak bu sınavdan başarılı olacağınızın ve bu ülkeye uğur getireceğinizin bilincindeyiz. Sizler de bu konuda kendinize güvenin. Bu ülke siz ve sizin gibi öğrencilere emanettir. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.
 

DEVİR TESLİM YAPILDI


Okul Müdürü Zenginal’ın konuşmasının ardından mezun olan öğrenciler 11’inci sınıf öğrencilerine Türk bayrağı ve Uğur Okulları flamasını teslim ettiler.

MEZUN ÖĞRENCİ KONUŞMA YAPTI

banner287

Mezuniyet töreni Uğur Okulları’ndan geçen sene mezun olan ve hukuk fakültesinde eğitimini sürdüren Özgenur Özkaya’nın yaptığı konuşma ile devam etti. Özkaya “İstediğim okulun istediğim bölümünde okuduğum için çok mutluyum. Bunda emeği olan aileme ve Uğur Okulları’ndaki öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Sınava girecek öğrencilere başarılar diliyorum. Stres yapmayın ve istemediğiniz bir bölümü tercih etmeyin.” dedi.
 

“TÜRK ADINI GURURLA TAŞIYACAĞIMA SÖZ VERİYORUM”


Ardından mezun olan öğrenciler adına 12-C sınıfı öğrencisi Nesrin Başoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Başoğlu “Hem hüznü hem mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Yıllar önce çıktığımız bu yola bugün son vereceğiz. Lise hayatımızda elimizden tutan ve okula adım attığımız ilk günden beri evimiz gibi hissettiren tüm hocalarımıza şükranlarımı sunarım. Sizlerden devraldığımız bu bilgi mirasını bir sonraki kuşaklara da aynı canlılıkla aktaracağımızdan emin olunuz. Kendi adıma Atatürk ilke ve inkılaplarının peşinden gideceğime, Türk adını gururla taşıyacağıma söz veriyorum.” diye konuştu.
 

BİRİNCİYE PLAKET VE HEDİYESİ TAKDİM EDİLDİ


Konuşmaların ardından okul birincisi olan 12-B öğrencisi Ayşe Temel’e okul kurucuları Cem Vural ve Esin Sezgin tarafından plaket ve hediyesi takdim edildi. Okul birincisi Ayşe Temel, okul müdürü Kadir Reis Zenginal ile birlikte mezuniyet kütüğüne plaketi çaktı.
 

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER


Daha sonra mezun olan 104 öğrenci tek tek kürsüye davet edilerek mezuniyet belgelerini öğretmenlerinden teslim aldı. Mezuniyet töreni bol bol hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510