Öğrenciler doğa ile buluşacak

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu’nun Trakya Üniversitesi işbirliği ile 2017-2018 TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Çağrısına başvurduğu ‘’Yıldız Kaşifleri Doğa Eğitimi’’ adlı projesi onaylandı. Proje kapsamında Silivri genelindeki 24 ortaöğretim kurumundan seçilen öğrenciler doğa ile buluşacak.

Öğrenciler doğa ile buluşacak

Çerkezköy Bakış - Öğrencilerin doğa sevgisinin kazandırılmasının hedeflendiği bu etkinlikte Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden Doç.Dr.Utku Güner’in proje yürütücüsü olduğu kadroda Prof. Dr. Murat Yurtcan, Doktor Öğretim üyesi Mustafa Kaya, Doktor Öğretim üyesi Necmettin Güler, Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu Müdürü Mustafa Elibol, proje eğitmenleri Aslıhan Dikmen, Rukiye Demir, Kahraman Burak Sancak, Ali Ay, Nevin Elibol, Ayşe Karaman, Yeliz Sancak, Canan Tiber, Cansu Dumlu ve sağlık personeli Elif Güllü yer alıyor.

ÖĞRENCİLERE DOĞA SEVGİSİ KAZANDIRILACAK

banner287
Bu yaklaşımla doğa eğitim merkezinde eğitimler uygulamalı, kapalı mekanlardan ziyade açık alanlarda ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Öğrencilere doğa gözlemlerinin yanı sıra doğadaki cansız varlıklara dikkat çekmek için çeşitli aktiviteler düzenlenecek, çocukların biyolojik çeşitlilik konularını zevkli bir yolla öğrenmeleri sağlanacak. Bu etkinlik sonrasında öğrenciler doğada var olan fakat bilmedikleri her canlı ve cansız varlığın farkına varacaklar ve bu varlıklar hakkında bilgi sahibi olacaklar.

KAYITLAR MAYIS’TA

Kırklareli Dereköy Doğa Eğitim Merkezinde 18 -22 Haziran 2018 tarihleri arasında doğa eğitimlerini gerçekleştirecek olan öğrencilerin kayıtları ise Mayıs ayında https://yildizkasifleri.wordpress.com/ adresinden yapılacak. Kayıtların ardından ise yine aynı site üzerinden seçilen öğrencilerin onaylamaları gerçekleştirilecek.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306