Öğrencilerin emekleri görücüye çıktı

Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından 1 yıl boyunca büyük emek verilerek hazırlanan aralarında resim, teknoloji ve el işi ürünlerinin bulunduğu sergide görücüye çıktı. Ürünler yoğun ilgi gördü. Okulun müzik grubu ise burada mini bir konser verdi.

Çerkezköy Bakış
Öğrencilerin emekleri görücüye çıktı

Çerkezköy Bakış - 75. yıl Ortaokulu’nda hazırlanan yılsonu sergisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Okul müdürü Yusuf Güven, ilçede bulunan diğer okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış kurdelesinin kesiminin ardından teşekkürlerini ileten Okul Müdürü Güven, “Burada emeği geçen Görsel Sanatlar öğretmenimiz Yüksel Arıcı, Müzik öğretmenimiz Serkan Köksal, Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerimiz Nefise Kaplan ve Öznur Özcan, Okul Aile Birliğimize ve emeği geçen öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hepinizin emeğine sağlık.” dedi. Yapılan konuşmanın ardından ise okulun müzik korosu tarafından mini bir konser verildi.

“SANIRIM SİNAN OKULUNA BİR ‘KODLAMA ATÖLYESİ’ İSTİYOR.”

banner287

Düzenlenen sergide Fen Bilgisi, İngilizce, Teknoloji ve Tasarım, Görsel Sanatlar ve Müzik derslerine ait 150 resim, 82 teknoloji, 12 İngilizce ve yaklaşık 36 Fen dersine ait eser ile birlikte toplam 280 esere yer verildi. Sergide yer alan resim ve teknolojik ürünler ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Serginin en ilgi çekici eseri ise 6/B sınıfı öğrencisi Sinan Kaya’nın hazırlamış olduğu “Park Sensörü” oldu. Kaya, yazılımın ve projenin tamamen kendine ait olduğunu söyledi. Bu ürün İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafında yoğun ilgi gördü. Gümüş, “Sanırım Sinan okuluna bir ‘Kodlama Atölyesi’ istiyor.” yorumu yaptı.  
Serginin Cuma gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306