banner265

banner571

Öğretmenlerden yılsonu konseri

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Öğretmenler Yılsonu Konseri” Kentpark’ta düzenlendi. Cem Karaca, Erkin Koray, Neşet Ertaş gibi sanatçıların şarkılarını seslendiren öğretmenler, Çerkezköylülerin kulaklarının pasını sildi.

Eğitim 02.07.2021, 17:01 02.07.2021, 17:21 Bakış Haber Merkezi
banner301

Çerkezköy Bakış- Konsere Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın yanı sıra Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Akın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Engin, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Türk Kızılay Çerkezköy Şube Başkanı ve Çerkezköy Belediyesi AK Partili meclis üyesi Hasan Karaca ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KULAKLARIN PASI SİLİNDİ

Birbirinden güzel türküleri seslendiren öğretmenler, Çerkezköylülerin kulaklarının pasını sildi.  Kemanda Semih Coşkunses, bateride Emrah Ova, elektro bağlamada Bahadır Ağan, gitarda Altan Sadık Uyar, basgitarda Çağrı Ekşi, 1. klavyede Volkan Aksoy, 2. klavyede Zafer Kılıç, klarnette Eray Erginbay, kavalda Seçkin Korkmaz’ın yer aldığı konserde ilk olarak 1970’lerin en popüler şarkılarından biri olan Aşkın Kanunu’nu Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Elif Güner seslendirdi.  Bestesi Selahattin Altınbaş, güftesi Naci Özdemir Kiper’e ait olan Uşşak makamındaki ‘Kumruları dinledim susuverdiler’ adlı Türk sanat müziği parçasını 125. Yıl Ortaokulu Müdürü Uğur Hasan Tuz’un seslendirmesinin ardından  sözleri Sezen Aksu ve Ayfer Gürel’e; müziği Sezen Aksu’ya ait olan ‘Büklüm Büklüm’ parçasını ise Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Volkan Aksoy söyledi.

ÇERKEZKÖYLÜLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Yılsonu konseri potporiyle devam ederken, ilk olarak sözleri Ümit Aksu’ya ait olan ardından sözü ve müziği Orhan Gencebay’a ait olan ‘Gönül’ ve son olarak Fikret Şeneş’in kaleme aldığı ‘Bambaşka Biri’ parçasını Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Melike Dalgıç seslendirdi.  Daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni İnci Coşkunses Aşık Mahzuni’nin türküsü olan ‘Dargın Mahkum’, Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Okulu Müzik Öğretmeni Çağrı Ekşi ise ‘Kerkük’ün Zindanı’ adlı türküyü seslendirdi. Konser, Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Fikret Puza’nın Cem Karaca’ya ait olan ‘Islak Islak’ parçasını seslendirmesiyle devam ederken, Puza’nın gösterdiği performans Çerkezköylülerden büyük alkış aldı.

KONSER POTPORİ İLE DEVAM ETTİ

Sözleri ve müziği Hakan Altun’a ait olan ‘Vur Vur’ şarkısını Veliköy Belediyesi Ortaokulu Müzik Öğretmeni Semih Coşkunses’in seslendirmesinin ardından, Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Bahadır Ağan, sözü, müziği ve düzenlemesi Sinan Kaynakcı’ya ait olan ‘Bir Yer Bulalım Dünyadan Uzak’ adlı parçayı söyledi. Daha sonra Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mustafa Sevinç ise Erkin Koray’a ait olan ‘Arapsaçı’ adlı parçayı söylerken, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Zenginal da şiiriyle Sevinç’e eşlik etti. Konser potpori ile devam ederken 75. Yıl Ortaokulu Müzik Öğretmeni Serkan Köksal sözleri Abdurrahim Karakoç, müziği Ekrem Çelebi’ye ait ‘Unutma Dost’ bozlağını seslendirmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Müdüresi Neşe Gür Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirdi.

ÖĞRETMENLERE HEDİYELERİ VERİLDİ

Türkülerin seslendirilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “Bu güzel akşamda Çerkezköy Belediyesi’nin katkılarıyla Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen öğretmenler yılsonu konserinde yine birlikteyiz. Geldiğimden bu yana bu dördüncüsü olacak sanırım. Geçen yıl pandemi nedeniyle yapamadık. Az daha bu sene de yapamıyorduk. Çok kısa sürede hazırlandı arkadaşlarım. Kendilerini tebrik ediyorum. Artık alıştılar, sanatçılar gibiler. İşin şakası bir yana benim çok hoşuma gitti. Umarım sizlerin de hoşuna gitmiştir. Kulaklarımızın pasını aldılar arkadaşlarım. Ne kadar becerikli olduklarını da gördük. Ben kendilerini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Abban’ın konuşmasının ardından öğretmenlere hediyeleri Kaymakam Abban, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Engin, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak tarafından verildi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 05:23
Güneş 06:48
Öğle 13:08
İkindi 16:35
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
25°
açık