Otizm farkındalık semineri düzenlendi

Özel Çerkezköy Aygüneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören otizmli öğrencilerin ailelerine ve sosyal medya üzerinden duyurulan etkinliği görüp gelen vatandaşlara otizm anlatıldı.

Otizm farkındalık semineri düzenlendi

Çerkezköy Bakış - Özel Çerkezköy Aygüneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Okul Müdürü Savaş Kapçak, öğretmenler ve velilerin katıldığı programda sunum yapan Kapçak, “Bizler her zaman ailelerin yanında olmaya ve sizlere destek olabilme adına elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Otizm farkındalığı bizim için önemli. Otizmli bireylere sahip ailelerin her zaman destekçisi ve bilgilendiricisi olmaktan çekinmiyoruz. Burada olan öğrenci ailelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

TANI- İNKÂR- KABULLENİŞ

Kapçak, “Bizim için otizm 3 süreçten ibaret. Bizler ailelerimizi tanı sürecinden kabulleniş sürecine kadar bilgilendirerek onların bu rahatsızlıktan çekinmemeleri ve bunu kabullenmeleri gerektiğini öğretmeye çalışıyoruz. Süreçleri ve aşamaları burada bulunan ailelere anlatarak onların bilinçlenmelerini sağlıyoruz. Başka hastalıklarda için de eğitimler yapıyoruz. Bizler duyarlılığımızı diğer hastalıklarda da göstererek ailelerimize gerekli seminerleri sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Ardından Kapçak, katılımcıları sunum yaptı. 
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510