PNAL’ da mezuniyet coşkusu

Pakize Narin Anadolu Lisesi 2017-18 Eğitim öğretim yılında mezun olan 167 öğrencisi için mezuniyet töreni düzenledi. Törende öğrenciler, mezuniyetlerini keplerini havaya fırlatarak kutladı.

Çerkezköy Bakış
PNAL’ da mezuniyet coşkusu

Çerkezköy Bakış - Okulda düzenlenen mezuniyet törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Pakize Narin Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Doğruyol, okul müdürleri, öretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Okul Müdürü Veysel Doğruyol yaptı.

“ÜNİVERSİTE HAYATINIZDA DA SÜRDÜRMENİZİ DİLİYORUM”


Konuşmasına tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek başlayan Doğruyol, “Sevgili öğrencilerim, sizlere ne mutlu ki, köklü geçmişi ve güçlü akademik kadrosuyla milli eğitim camiamızın en saygın okullarından birisi olan Çerkezköy Pakize Narin Anadolu Lisesinde ve saygıdeğer öğretmenlerimizin güvenli ellerinde başarıyla ve sağlıkla, ortaöğretim hayatınızı noktalıyorsunuz. Aynı başarıyı üniversite hayatınızda da sürdürmenizi diliyorum. Başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyorum. Çağdaş dünyaya Türk’ün gücünü bilimde, sanatta ve teknolojide en üst düzeyde göstereceksiniz. Sizlere yürekten inanıyor ve güveniyoruz.” dedi.

“TÜRKİYE İÇİN DÜNYA İLE YARIŞACAKSINIZ”

banner287

Öğrencilerinin Çerkezköy’ün yıldızları olduklarını belirten Doğruyol, “Sizler elde ettiğiniz neticelerle Çerkezköy’ün yıldızları olmayı başardınız. Gelecekte Türkiye’nin ve Dünya’nın yıldızları sizler olacaksınız. Ayrıca ‘Türkiye için dünya ile yarışacaksınız.’ Hayatta başarılı olmak için, hedeflerinizi yüksek tutun. Bunu gerçekleştirmek için de çok çalışın. Unutmayın ki ‘dev gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerekir.’ Sizleri, kendi öz değerleriyle barışık, ailesini, yurdunu, bayrağını, milletini seven bireyler olarak yetiştirdiğimize inanıyorum.” diye konuştu.
 

“YOLUNUZ, BAHTINIZ, UFKUNUZ, GÖNLÜNÜZ AÇIK OLSUN”


Doğruyol, “Siz gençlerin yetişmesinde emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize, anne ve babalara, okul aile birliğimizin değerli temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum. Törenimize katılarak bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza, bugünün hazırlanmasında emeği geçenlere ve velilerimize teşekkür ediyorum. Sevgili evlatlarım Pakize Narin Anadolu Lisesi sizleri sevgiyle, hasretle umutla uğurlarken hepinize, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız, ufkunuz, gönlünüz açık olsun.” diyerek sözlerine son verdi.

167 ÖĞRENCİ MEZUN OLMANIN COŞKUSUNU YAŞADI


Doğruyol’un konuşmasının ardından okulun öğrencileri tarafından hazırlanmış olan folklor gösterisi sergilendi. 12. sınıf öğrencileri, 11. sınıf öğrencilerine bayrak ve flama teslimini yapıldı. Sonrasında ise mezun olan 167 öğrenci isimleriyle tek tek çağırılarak sınıf öğretmenleri tarafından geçici mezuniyet belgeleri verildi.  Geçici mezuniyet belgelerini aldıktan sonra da eğitimlerini başarı ile tamamlayan 167 öğrenci keplerini havaya atarak liseden mezun olmanın sevincini yaşadılar.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306