Rumeli Üniversitesi danışmanlık hizmeti verecek

Rumeli Üniversitesi ve Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından Çerkezköy Belediye Meydanına üniversite tercihi için rehberlik ve danışmanlık çadırı kuruldu.

Rumeli Üniversitesi danışmanlık hizmeti verecek

Çerkezköy Bakış -  Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi ve Rumeli Üniversitesi işbirliği ile Çerkezköy Belediye Meydanına rehberlik ve danışmanlık çadırı kuruldu. Bugün itibariyle hizmet vermeye başlayan rehberlik ve danışmanlık çadırı, 29 Temmuz tarihine kadar burada kalarak, Çerkezköylü öğrencilere destek verecek.

İKİ VE DÖRT YILLIK BÖLÜMLER DE YER ALIYOR

banner287
Stantta görevli olarak bulunan Spor Yönetimi Öğretim Görevlisi Mutlu Ural, Rumeli Üniversitesi olarak 4. yıllarına girdiklerini söyleyerek, 2 ve 4 yıllık bölümlerinin bulunduğunu belirtti. 4 yıllık bölümler arasında Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Bilgisayar Mühendisliği, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri yer alıyor. Birçok iki yıllık bölümün de yer aldığı üniversitede Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Spor Bilimleri Fakültesi de yer alıyor.

“TÜM GENÇLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman standa tüm gençleri beklediklerini ifade ederek, “Halk Eğitimi Merkezi ve Rumeli Üniversitesi işbirliği ile üniversite tercihlerinde gençlerimize yardımcı olmak amacıyla ücretsiz tercih danışmanlığı çadırı kurduk. Tüm gençlerimizi belediye önündeki tercih çadırımıza bekliyoruz.  18 ile 29 Temmuz tarihleri arasında saat 13.00’dan 19.00’a kadar ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek olup, tercih çadırında ilçemiz öğretmenleri Sinan İnci ve Özge Özkan yardımcı olacak. Rumeli Üniversitesi’nden ise Meslek branşlarını tanıtacak öğretim üyeleri branşlarını tanıtacak. Tüm gençlerimizi bekliyoruz.” dedi.

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510