Sözdinler’den eğitime bir destek daha

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy’de eğitim yatırımlarına bir yenisi daha ekledi. Başkan Sözdinler, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Henateks Boya ve Apre fabrikası adına Çerkezköy’e bir ortaokul daha kazandırıyor.

Sözdinler’den eğitime bir destek daha

Çerkezköy Bakış - ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy’e derslik kazandırmaya devam ediyor.

EYLÜL AYINDA TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Fabrikalardan dolayı yoğun göç alan Çerkezköy ilçesinde, bu göçe bağlı olarak okul ihtiyacı da doğuyor. Devlet ve hayırsever işbirliği ve Kaymakamı Atilla Selami Abban ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün çabaları doğrultusunda Çerkezköy ilçesine sadece hayırsever desteği ile 229 yeni derslik kazandırıldı. Daha önce Çerkezköy’de eğitime destek veren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi adına ÇOSB Ortaokulunu ilçeye kazandıran Eyüp Sözdinler, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. 13’üncü hayırsever olan Eyüp Sözdinler, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Henateks Boya ve Apre fabrikası adına bir okul daha ilçeye kazandıracak. Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu bahçesine yapılacak olan Henatesk Ortaokulu, 8 derslikli ve tamamen çelik konstrüksiyon sistemi ile yapılacak. Okulun Eylül ayında tamamlanması bekleniyor.

229 YENİ DERSLİK KAZNADIRILDI

Çerkezköy’de devlet ve hayırsever işbirliği kapsamında eğitim için toplam 229 yeni derslik yapıldı. İşte o derslikler: Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi 16 derslik, Ticaret Sanayi Odası Anadolu Lisesi 24 derslik, Veliköy OSB MTAL 24 derslik, Metin Seçkin Ortaokulu 21 Derslik, Yusuf Şenel Ortaokulu 32 derslik, Çerkezköy OSB Ortaokulu 32 derslik, Henatesk Ortaokulu 8 derslik,  Zeki Algur İlkokulu 21 derslik, Müjgan Serkan Karagöz Anaokulu 6 derslik, Azize Şahap Bozkurt Anaokulu 8 derslik, Fikri Güner Anaokulu 3 derslik, BB Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu 21 derslik,  Kızılpınar Belediyesi eski binası 11 derslikli anasınıfı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510