Tekirdağ’ın gururu oldular

Çerkezköy Tepe Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu, il genelinde yapılan “Bir Düşün Sen” adlı milli ulaşım teknolojileri tasarım yarışması kapsamında yaptıkları projelerle birincilik ve ikincilik dereceleri elde ettiler. İki okul, Tekirdağ’ı ülke genelinde yapılacak sergide temsil edecek.

Çerkezköy Bakış
Tekirdağ’ın gururu oldular

Çerkezköy Bakış - Milli Eğitim Bakanlığının genel amaçları doğrultusunda, Türkiye genelindeki resmi ve özel tüm ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında teknoloji ve tasarım sürecini anlayabilen, yorumlayabilen, yönetebilen, değerlendirebilen; teknoloji ve tasarım süreçlerini hem kendisi hem de yaşadığı toplum yararına kullanabilen, yenilikçi düşünebilen öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle “Bir Düşün Sen” adlı milli ulaşım teknolojilerine yönelik tasarım yarışması düzenlendi.

ÇERKEZKÖY’LÜ ÖĞRENCİLER TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDULAR

Düzenlenen yarışma dört ayrı kategoride yapıldı. Yarışmaya katılan Çerkezköy Tepe Ortaokulu öğrencilerinden Hümeyra Ak, ‘Milli Raylı Taşıma Ulaşım Aracı’ kategorisinde ‘Kayan Yıldız’ isimli tasarımıyla İl birincisi oldu. Yine aynı kategoride ikincilik derecesi de Çerkezköy Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencilerinden ‘Matt’ adlı tasarımıyla Fatma Gamze Çol oldu.


 

ANKARA’YA GİDECEKLER

İl genelinde dereceye giren iki Çerkezköylü öğrenciler ve beraberindeki danışman öğretmenleri 14-15 Mayıs tarihlerinde Ankara Meyra Palace Otel’de düzenlenecek olan Türkiye sergisinde Tekirdağ’ı temsil edecekler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 13:10

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510