Teleskopla yıldız gözlemi yaptılar

Ülkemizin sayılı astronomlarından Prof. Dr. Ethem Derman, Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrenciler, Prof. Dr. Derman eşliğinde teleskopla yıldız gözlemi yaptı.

Teleskopla yıldız gözlemi yaptılar

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi astronomi ve doğa bilimleri alanlarında Çerkezköy'de bir ilke imza attı. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de desteklediği projenin temelleri Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi okul müdürü Fahrettin Karaman, Fizik öğretmeni Selçuk ÖzelAstronomi ve Uzay Bilimleri Kulübü Başkanı Emre Muncug  tarafından atıldı. NASA’nın Mars'a uzay aracı indirmesi, ilk kez bir karadeliğin olay ufkunun fotoğrafının çekilmesi ile uzay çalışmalarının sık sık gündeme geldiği bu günlerde Çetin Grup sponsorluğunda Seval Ahmet Çetin Fen Lisesinde "Astronomi Günleri" başlığı altında ülkemizin sayılı astronomlarından Prof. Dr. Ethem Derman in katılımıyla öğrenciler gece teleskoplarla yıldız ve gezegen gözlemi, çadırlarda kamp etkinliği yaparak astronomi ve doğa bilimleri alanlarında bilgiler edindiler.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün de katıldığı programda, Derman, Halk Eğitim Merkezinde öğrencilerle bir araya gelerek sunum yaptı. Öğrenciler, merak ettiklerini ve akıllarına takılanları Derman’a yöneltti.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510