Toyota’dan öğrencilere büyük destek

Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobil markalarından biri olan Toyota, Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor bölümü öğrencilerinin eğitimlerinde kullanılması için piyasa değeri yaklaşık 90 bin TL olan Corolla model aracı hibe etti.

Toyota’dan öğrencilere büyük destek

Çerkezköy Bakış - 2018’in Şubat ayın Sakarya’da bulunan Toyota Türkiye A.Ş. ile iletişime geçen Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Öğretmeni Günay Ödemiş, bölüm öğrencilerinin eğitim öğretiminde kullanılması adına araç talebinde bulundu. Bu talebi değerlendiren yöneticiler, her okulda kolay kolay bulunmayacak bir desteği Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptı. Fabrika yöneticileri Corolla model bir aracı okula hibe etti. Bunun yanı sıra fabrika, öğrencilerin kendilerini daha iyi geliştirmeleri için iki tane hybrid, bir benzinli ve bir de dizel motor ile iki tane de şanzıman desteği sağlandı.

UYGULAYARAK ÖĞRENECEKLER

Trafiğe çıkması yasak olan, sadece test sürüşlerinde kullanılan ve her şeyiyle çalışır durumda olan otomobilde öğrenciler, daha sağlıklı eğitim alabilecek. Daha önce eski motorlarla yapılan eğitimlerde verimli bir çalışma ortamı bulamayan öğrenciler, çalışır haldeki araç motorunu test ederek hataları görebilecek ve ona göre çözümler üretebilecek.
Bölüm öğretmeni Ödemiş, eğitim ve öğretime verdikleri destekten dolayı Toyota Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan mustan
Hasan mustan - 5 ay Önce

Böyle fedakar ve hiçbir karşılık beklemeden görevlerini yapan öğretmenleri görmek gurur verici. Hem Toyota ya hemde değerli öğretmenimize teşekkürler. İnşAllah kendisi ödüllendirilerek onore edilir.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306